Türkiye'de RAM'lerin ömür boyu garantisi var mı?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Bir yakınımın HyperX Fury HX436C17FB3AK2/16 model belleği arızalandı. Bellek çalışıyor ama yanlış çalışıyor, Memtest86'da hata veriyor. 2 yıl garantisi bir hafta önce falan bitti ama belleklerin ömür boyu garantili olduğu belirtiliyor. Satıcı firma Teknobiyotik biz garanti için yardımcı olamıyoruz diyor. Garanti işlerine bakan firma ise 2 yıl geçtiği için ömür boyu garantiden yararlanmak istiyorsanız ürünü yurt dışına göndermeniz gerekiyor diyor. Böyle bir şey var mı? Varsa süreç nasıl işliyor? Gönderim ücreti RAM'in fiyatını geçer mi? Bununlarla ilgili detaylı bilgiler bulamadım.

İşin zor görünüyor. Aynı marka fakat DDR3 8GB RAM'im arızalanmıştı. Sanırım 4 veya 5 yıllıktı. bilendenal.com'dan almıştım. Hiçbir sorun yaşatmadılar. Her satıcı aynı ilgiyi göstermeyebilir. Kargo/gönderim maliyetleri genellikle kullanıcıya aittir. Ben olsam uğraşmam açıkçası. Uğraştığına değmez.

Eğer garantiyi aldığınız firma verdiyse ki ürünü satarken garanti vermeden satamaz satıcı satarken satıyor sorun çıkınca sorumluluk almıyorsa ömür boyu garantisini belgeleyen belge varsa elinizde e-Devlet üzerinden tüketici mahkemesine başvurun neden hakkınızı o firmaya bırakacaksınız? HATTA ÜRÜNÜN RESMİNİ ALIP O FİRMANIN MASASINA ATSIN TEK RESİM ÇEKİP YİNE ŞİKAYET VAR. COM THHK YA ŞİKAYET TE BULUNSUN..

Eğer garantiyi aldığınız firma verdiyse ki ürünü satarken garanti vermeden satamaz satıcı satarken satıyor sorun çıkınca sorumluluk almıyorsa ömür boyu garantisini belgeleyen belge varsa elinizde e-Devlet üzerinden tüketici mahkemesine başvurun neden hakkınızı o firmaya bırakacaksınız? HATTA ÜRÜNÜN RESMİNİ ALIP O FİRMANIN MASASINA ATSIN TEK RESİM ÇEKİP YİNE ŞİKAYET VAR. COM THHK YA ŞİKAYET TE BULUNSUN..
Ömür boyu garantilendiği söyleniyor fakat sadece Amerikada geçerli veya şu ülkeler dışında geçersiz gibi bir ibare bulunmuyor. Bu konuda ne yapacağız?

Sonuç olarak cihazın 2 yıllık temel garantisi bitmiş.

Ömür boyu garantilendiği söyleniyor fakat sadece Amerika'da geçerli veya şu ülkeler dışında geçersiz gibi bir ibare bulunmuyor. Bu konuda ne yapacağız?

Sonuç olarak cihazın 2 yıllık temel garantisi bitmiş.

Şimdi ağızla söylenmesi var bir de belgeli söylenmesi var belge var mı elinizde? Belge var ise üstte de söylediğim gibi şikayet edin sosyal platformda ismini karalayın bakın nasıl işinizi hemen çözerler bu özel kurumlar böyledir başta işi sallamazlar şikayet vs olduğunda hemen üstüne düşerler zarar etmemek için..

Şimdi ağızla söylenmesi var bir de belgeli söylenmesi var belge var mı elinizde? Belge var ise üstte de söylediğim gibi şikayet edin sosyal platformda ismini karalayın bakın nasıl işinizi hemen çözerler bu özel kurumlar böyledir başta işi sallamazlar şikayet vs olduğunda hemen üstüne düşerler zarar etmemek için..
Belgeden kastınız ne yani ürünü alırken lozan imzalatmıyorlar bana :D Yabancı sitelerinde ömür boyu garantili olduğu yazıyor sadece.

Geri
Yukarı