Amazon'dan alınan ve ölü piksel bulunan monitör iade edilir mi?

bthncln

Hectopat
Merhaba,

21.12.2023 tarihinde Amazon aracılığı ile GPN Teknoloji'den MSI G274qpf monitörü satın aldım. 23.12.2023 tarihinde tarafıma teslim edildi.

Bugün test etmem üzerine ölü piksel olduğunu gördüm.

Amazon ve GPN Teknoloji ile alakalı iade süreci yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Kusurlu ürün seçeneği ile iade edersem satıcının ölü pikselden ötürü iade kabul etmeme durumu var mı? Bu yüzden başka bir iade nedeni mi tercih etmeliyim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: İade sonrası aynı monitörü tekrar alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon ile iletişime geçin. Size değişim için yardımcı olacaktır. Suistimal edilmediği sürece Amazon genelde müşteri memnuniyeti konusunda hassastır. İade de olur değişim de. En kötü ihtimalle tüketici hakları var zaten.

Kusurlu bir ürün göndermişler. İade almama gibi durumları yok. Amazon'dan almışsınız zaten. Amazon güvencesinden sorun olmaz. Direkt iade talebi oluştur.
Amazon ile iletişime geçin. Size değişim için yardımcı olacaktır. Suistimal edilmediği sürece Amazon genelde müşteri memnuniyeti konusunda hassastır. İade de olur değişim de. En kötü ihtimalle tüketici hakları var zaten.

Konuyu okursanız GPN Teknoloji'den alınmış ürün. Amazon'un koşulsuz iadesi yok yani.

Ürün kusurlu hocam. Keyfi olsa sorun olabilirdi ama bu durumda olmaması lazım. Amazonun yapıcı olacağını tahmin ediyorum. Benim tecrübelerim o yönde.

Eğer ölü piksel 1-2 taneden fazla değilse çoğu firma kusur olarak kabul etmiyor. Bu firmanın insiyatifine bağlı.

Amazon.tr üzerinden alınması yeterli, illa satıcısı da Amazon olacak diye bir kaide yok.

Bu bilginin kaynağı nedir?

1703430690277.png

Eğer ölü piksel 1-2 taneden fazla değilse çoğu firma kusur olarak kabul etmiyor. Bu firmanın insiyatifine bağlı.

Bu bilginin kaynağı nedir?

Eki Görüntüle 2063573
Satıcının kendi iade politikasına falan bağlı değil. Ayıplı ürün satışı gerçekleşiyorsa tüketici hakları kapsamında iade kabul etmek zorunda.

Bu konuda yol gösterici olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı