N11 Monitör Ölü Piksel ve İade Süreci

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 25 Haziran'da yani yaklaşık 35 gün önce Lg 27uk650 4k monitör satın aldım. Satın aldıktan sonra üründe 30-40 kadar kırmızı renkte ölü piksel fark ettim. Durumu mağazaya aktardım ve iade edeceğimi söyledim. Mağaza ise servis raporu almam gerektiğini söyledi.

Daha önce aynı olayı amazon üzerinde yaşadığımdan biliyorum ki böyle bir zorunluluğum yok. Çünkü yine lg monitör almıştım ve farklı bir sorun çıkmıştı. Sorgusuz iade almışlardı.

Her neyse, ben mağaza sahibine böyle bir yükümlülüğüm olmadığını belirttim. Mağaza sahibiyse iade almayacağını söyledi. Daha sonra ben N11 ile iletişime geçtim ve onlar da mağazayla konuşmuş olacaklar ki iade edebilirsiniz dediler.

Ürünü iade ettim. Mağaza sahibi beni arayıp ölü pikselleri göremiyorum. Ürünü size geri göndereceğim dedi.

Ben N11'i arayıp durumu aktardım ve onlar da ürünü geri almamamı, geri göndermemi tembih etti ve öyle de yaptım.

Bugün tam olarak 35 gün oldu ve N11'i her aradığımda ilgileniyoruz, çözmeye çalışıyoruz gibi cevaplar veriyorlar. Ayrıca kullanmadığım ürünün taksitini ödüyor ve 3.500 liralık bir ürün olduğu için limit sıkıntısı çekiyorum. Şikayet var N11 üzerinden her şeyi yazdım. Başka ne yapabilirim bilmiyorum.

Samsung monitör almıştım onda da leke vardı. N11 desteğe ilettiğimde değişim yapılacak demelerine rağmen Samsung Türkiye bana ısrarla iade edin demişlerdi. Sonra desteğe bunu söylediğim zaman değişim yapmalılar üstlerime bildiriyorum dedi. Ben o arada iade ettim. 2 gün sonra beni aradılar ve Samsung ile böyle bir anlaşmalarının olmadığını söylediler. N11 değişik bir siteye döndü son zamanlarda.

Bu tarz sitelerden ürün alırken dikkat etmek gerek. Ayrıca N11'in satıcıyı sıkıştırdığını düşünmüyorum. Tüketici hakem heyetine başvurunuz.

Bu yüzden daha ucuz olanlardan değil, 100TL fazla olsa bile Sinerji, QP gibi sitelerden alın aldığınız şeyi, bu tarz şeyler için uğraşıp durmayın. Hocam senin sorunun ise adamı sürekli arayıp sık boğaz et bir sürü yere yorum yaz sürekli mağazayı kötüle, adama at bu yaptıklarını. Mağazası seninle aynı şehirde ise onun yanına bir uğra bak nasıl iade alacak.

Geri
Yukarı