Ölü Piksel Lenovo G24-20 Monitör Nasıl İade Edilir?

Daha fazla  
Merhaba. Lenovo G24-20 modelini Nethouse satıcısından N11 üzerinden satın aldım. Fakat monitörde 1 adet ölü piksel çıktı. İade edip aynısını almak veya değişimini istiyorum. Böyle bir hakkım var mıdır? Ölü piksel görselini de paylaşıyorum.

Not: Ürün kargodan geleli 5-6 saat oldu.

Dosya Ekleri

• 7C34710C-B708-47E2-B6C5-D002983C2837.jpeg
    7C34710C-B708-47E2-B6C5-D002983C2837.jpeg
    183,6 KB · Görüntüleme: 101
  • EFC39D54-1BE5-4689-975F-F3E1B644C2F7.jpeg
    EFC39D54-1BE5-4689-975F-F3E1B644C2F7.jpeg
    148,7 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Lenovo G24-20 modelini Nethouse satıcısından N11 üzerinden satın aldım. Fakat monitörde 1 adet ölü piksel çıktı. İade edip aynısını almak veya değişimini istiyorum. Böyle bir hakkım var mıdır? Ölü piksel görselini de paylaşıyorum.

Not: Ürün kargodan geleli 5-6 saat oldu.

Kargoyu açarken bir video kaydınız vb var mı? Bazen müşteri hatası diye almayabiliyorlar. (Ancak bu konuda Lenovo / satıcı firma ne cevap verir çok bir fikrim yok, farklı politikaları olabilir.)

Satıcıya ne yapabiliriz diye soru sorduğum da topu Lenovo'ya atıyor, servis raporu olmadan işlem yapamayız diyor. Lenovo da 1 ölü pikseli sorun olarak görmüyor kendi sitesinde yazdığına göre. Bu nasıl bir saçmalıktır? Para verip kusurlu ürün mü kullanacağım?

Yenisi ile değişim talep edin hocam...

Satıcı servis raporu olmadan işlem yapamayız demiş.

Satıcıyla arayıp görüştüm, doa raporu almanız lazım Lenovo'dan o şekilde değiştiririz diyorlar. Lenovo da 3 altı ölü piksele bu raporu vermiyormuş, saçmalıklar silsilesinden başka bir şey değil. Hem o kadar para ver hem de kusurlu ürün kullan gerçekten harika.

Son düzenleme:
Değişim istersen topu lenovoya atabilir ancak direkt iade istersen kabul etmek zorunda.

Ben de yeni aldığım monitörde ölü pikselle karşılaştım. Ama bendeki bu kadar bariz değil yani odaklanıp aramazsam gözükmüyor. Diğer "ölü pikselli monitörü iade etme" konularına bakarsan orada olayı tüketici hakları mahkemesine taşıma gibi konular geçiyor. Ve sanırım uzun sürse de işe yarıyormuş.

Değişim istersen topu Lenovo'ya atabilir ancak direkt iade istersen kabul etmek zorunda.

Elektronik ürünlerde herhangi bir hasar veya arıza var ise yetkili servise gönderilerek yetkili servis raporu ile ancak iade/değişim yapılabilir. Cayma hakkı kapsamına girmemektedir ve mağaza iadeyi kabul etmeyebilir. Fakat dilerseniz herhangi bir inisiyatif gösterebilir mi diye mağaza ile de görüşme sağlayabilirsiniz. Elektronik ürünlerde kutu açılımı sağlandıktan sonra eğer mağaza inisiyatif alarak iade kabul etmiyorsa iade ancak ürünün garanti kapsamındaki teknik servis raporu ile sağlamaktadır. Bu nedenle ürünün teknik servisinden iade için rapor almanız gerekmektedir.
6502 sayılı Tüketici Kanunu'nun 48. ve 84. maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin "Cayma Hakkının İstisnaları" başlığı altındaki 15. maddesine göre tüketici malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Direk N11'den gelen mesaj hocam bu. Açtığım için iade hakkım yokmuş satıcının insiyatifindeymiş, satıcıda direk servise yönlendiriyor serviste 3 altı ölü piksel normal diyor.

Ben de yeni aldığım monitörde ölü pikselle karşılaştım. Ama bendeki bu kadar bariz değil yani odaklanıp aramazsam gözükmüyor. Diğer "ölü pikselli monitörü iade etme" konularına bakarsan orada olayı tüketici hakları mahkemesine taşıma gibi konular geçiyor. Ve sanırım uzun sürse de işe yarıyormuş.

Bendeki de monitörü açıktan 5-10 dakika sonra iyice küçülüyor görülmeyecek noktaya geliyor ama takıntılı biriyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı