Amazon'dan alınan ve ölü piksel bulunan monitör iade edilir mi?

Bu konuda yol gösterici olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendim daha öncesinde birçok ürün aldığımdan biliyorum. Pazaryeri satıcılılarından birkaç tane ürün iade etmişliğim var.
Satıcının kendi iade politikasına falan bağlı değil. Ayıplı ürün satışı gerçekleşiyorsa tüketici hakları kapsamında iade kabul etmek zorunda.
Eğer ölü piksel 1-2 taneden fazla değilse çoğu firma kusur olarak kabul etmiyor. Bu firmanın insiyatifine bağlı.

Bu bilginin kaynağı nedir?

Eki Görüntüle 2063573

Değerli yorumlar için teşekkür ederim. Hepsiburada yorumlarında ölü piksel sorunu yaşayan bir başka kullanıcının iadesini almamışlar. İadeyi amazondaki nedenler arasında 14gün sebepsiz cayma hakkına en yakın sebep olan “artık gerekli değil” ya da “daha iyi bir fiyat mevcut” ile iade etsem nasıl olur ne yapmamı önerirsiniz?

Çok daha başka fazla sayıda ise kişi ise ölü piksel çıkmadığını yazmış. Açıkçası iade sürecinde takılıp uğraşmak istemediğimden yukarıdaki gibi yapıp aynısından sipariş vermek istiyorum

Değerli yorumlar için teşekkür ederim. Hepsiburada yorumlarında ölü piksel sorunu yaşayan bir başka kullanıcının iadesini almamışlar. İadeyi amazondaki nedenler arasında 14gün sebepsiz cayma hakkına en yakın sebep olan “artık gerekli değil” ya da “daha iyi bir fiyat mevcut” ile iade etsem nasıl olur ne yapmamı önerirsiniz?

Çok daha başka fazla sayıda ise kişi ise ölü piksel çıkmadığını yazmış. Açıkçası iade sürecinde takılıp uğraşmak istemediğimden yukarıdaki gibi yapıp aynısından sipariş vermek istiyorum
Amazon müşteri hizmetlerine ulaş ve sorununu belirt, onlar senin için iade oluşturur. Başka firma olsa 14 günlük cayma hakkını kullan derdim ancak Amazon bu konuda sorun yaşatmaz.

Amazon müşteri hizmetlerine ulaş ve sorununu belirt, onlar senin için iade oluşturur. Başka firma olsa 14 günlük cayma hakkını kullan derdim ancak Amazon bu konuda sorun yaşatmaz.
Ulaşmanın telefon ile görüşme yapmanın bir yolunu bulamadım. Yardımcı olma şansınız var mı iade sayfasına yönlendiriyor sadece

Merhaba,

21.12.2023 tarihinde Amazon aracılığı ile GPN Teknoloji'den MSI G274qpf monitörü satın aldım. 23.12.2023 tarihinde tarafıma teslim edildi.

Bugün test etmem üzerine ölü piksel olduğunu gördüm.

Amazon ve GPN Teknoloji ile alakalı iade süreci yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Kusurlu ürün seçeneği ile iade edersem satıcının ölü pikselden ötürü iade kabul etmeme durumu var mı? Bu yüzden başka bir iade nedeni mi tercih etmeliyim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: İade sonrası aynı monitörü tekrar alacağım.

Hocam Amazon Türkiye ise güvencesi var iade veya değişim yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyetindede gayet hassaslar.

Amazon'un sitesinde satılan her üründen Amazon kendini sorumlu tutuyor, o yazılan kural onlardan çok alakasız bir durum olur devlet yüklenirse diye konulmuş bir yazıdan ibaret. Amazon'un tek bir müşterisini memnuniyetsiz bırakacağını sanmıyorum ki görmedim. 5 Yıldır kesintisiz alışveriş yaptığım ve prime üyesi olduğum güvendiğim tek şirket.
( Edit : Hukuki bir süreç olursa diye yani )

Amazon'un sitesinde satılan her üründen Amazon kendini sorumlu tutuyor, o yazılan kural onlardan çok alakasız bir durum olur devlet yüklenirse diye konulmuş bir yazıdan ibaret. Amazon'un tek bir müşterisini memnuniyetsiz bırakacağını sanmıyorum ki görmedim. 5 Yıldır kesintisiz alışveriş yaptığım ve prime üyesi olduğum güvendiğim tek şirket.
( Edit : Hukuki bir süreç olursa diye yani )
Hocam Amazon Türkiye ise güvencesi var iade veya değişim yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyetindede gayet hassaslar.

İade talebi oluşturdum. Kusurlu ürün seçeceğini seçtim, ölü piksel olduğunu yazdım. 1 saat önce de kargoladım. “İade talebi onaylandı. Satıcı iade talebinizi onayladı”

Yazıyor bu yazıdan sonra kesin bir şekilde para iadesi alır mıyım? Ona göre yeni monitör siparişini vermeyi düşünüyorum. Fiyat yükselmeden. Sizde durum nasıldı? Amazon üzerinden iade süreci yaptı iseniz.

İade talebi oluşturdum. Kusurlu ürün seçeceğini seçtim, ölü piksel olduğunu yazdım. 1 saat önce de kargoladım. “iade talebi onaylandı. Satıcı iade talebinizi onayladı”

Yazıyor bu yazıdan sonra kesin bir şekilde para iadesi alır mıyım? Ona göre yeni monitör siparişini vermeyi düşünüyorum. Fiyat yükselmeden. Sizde durum nasıldı? Amazon üzerinden iade süreci yaptı iseniz.

Hocam her türlü iade ederler zaten şöyle bir şey var kargo sizin elinize ulaşana kadar o para revizyonda yani bankada kalıyor sıkıntı yaşamazsınız Amazon sıkıntı çıkarmaz.

Geri
Yukarı