Amazon'dan Discovery V8 almak

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Dostlar bu telefonu çok beğendim ve almak istiyorum ama Amazon' dan alırsam gümrükte sıkıntı çıkar mı ?
İlk defa yurt dışından bir şey alacağım bu yüzden tırsıyorum.

Telefonun özelliklerinin çok iyi olmadığını biliyorum. Almamın sebebi dayanıklı olması ve gözüme hoş gelmesi. Zaten telefonda oyun oynamam pek. Oynasam da sistem isteyen oyunlar değil. Şimdiden teşekkürler.

Amazon.com: Futuretech® Discovery V8 Dustproof Shakeproof Smartphone Rugged Android 4.2.2 Phone Mtk6572w, Cortex A7 Dual Core, 1.3ghz; 2g: GSM 850/900/1800/1900mhz; 3g: Wcdma2100mhz Phone...

Android 4.2.2 ile gelen cihaza para mı verilir hocam bu saatten sonra ?

Abi işletim sistemi umurumda değil ki zaten güncel bir işletim sistemine ihtiyacım yok. Ne oyun oynarım ne Facebook' a girerim telefondan. En fazla 9GAG' a Whatsapp' a falan girerim. Oyun desen sadece Pokemon oynuyorum. Fiyatı da çok uygun olunca anlarsın işte. :D

Telefonlar gümrükte takılıyor diye biliyorum.

Patronumun bir tanıdığı Aliexpress' ten telefon almış sorun olmamış gümrükte.

Dikkat! Ram 512Mb ve gümrükte kalır.

Ram 512 olsun önemli değil. 1 gb ram' e ihtiyacım yok zaten. Gümrükte kesin kalır mı ama Aliexpress diye bir site var oradan alsam da kalır mı gümrükte ?

Eğer sen beğendiysen al ancak gümrükte %100 takılır.Çünkü kanunlarda içine sim kart takılan her cihaz gümrükte kalır yazıyor.

Amazon gümrük vergisini satış anında sizden kesiyor. Ürün gümrüğe giriyor masrafları amazon karşılıyor. Başta gümrük işlemleri için kesmiş olduğu paradan artarsa kartınıza iade ediliyor.
100$ üzeri herşey gümrüğe uğrar ve vergi ödersiniz. Konu cep telefonları olunca fiyattan bağımsız bir şekilde gümrüğe uğrayacaktır ve vergi vereceksiniz.
Sonuç olarak vergisini ödeyerek alabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı