Amazon'dan PC toplama

Emre28282

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Amazon'dan yaza doğru sistem toplayacağım. Amazon karne veya yaz indirimi yapar mı? Hangi kredi kartları geçerlidir? Garanti var mı? (2 yıllık koruma ekle falan var)
i5 6600k, GTX 1070'de darboğaz yapar mı? i5 6600k için (o.c yapıcam) soğutucu önerisi (sıvı veya hava) yapar mısınız? Asus turbo edition 1070'in diğer 1070'lerden ayıran özellikleri nelerdir?
Asus turbo edition tek fanlı. Tek fan yetiyor mu?
(O.C yapılacak fazla ısınır mı?) 1070 founders edition özellikleri nelerdir? (Ne farkı var?)
Amazon hangi kargo şirketi ile gönderiyor? Biraz fazla soru sordum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
@Barış Tolon Arkadaşa katılıyorum, en fazla alınacak tavsiye 1-2 bilemedin 3 aylık olur, yeni parçalar çıkacağı için yapılan tavsiyenin hükmü kalmaz. Bir diğer konuda şu; Amazon'dan alışverişlerde bulunduğunuz şehir önemli her ile ürün yollamıyorlar, yazdığınız parçaların çoğu gümrükte takılacak meblağlarda ürünler olduğundan dolayı ev-gümrük ofisi arasında baya bir mekik dokutturur, kart hususunda ise tüm dünyada geçerli olan kartlar vardır visa, american express, mastercard gibi bu ibareler olduğunda sipariş verilir(banka ismi önemsiz kısacası). Ama Türkiye'de toplamanı tavsiye ederim, ödemelerde, adreslerde, gümrük kodlarında vs. vs. sıkıntı çıkartabildiği için, yurt dışı siparişler baya bir yorar adamı.

Bütün sistemi yurt dışından almak mantıklı değil zaten bazen daha pahalıya bile gelebiliyor. O yüzden bazı parçaları yani sadece gerçekten fiyat konusunda çok uygun olan ürünleri al.

Hep söylüyorum gene söyleyeceğim Amazon'dan bir ürün alıyorsan sorun yaşamazsın. Ne gümrükte ne garantide. Sürekli daha önce hiç alış veriş yapmamış insanların duyma sözleri söylediklerine şahit oluyorum pek aldırış etmeyin.
Kredi kartları arkadaşın dediği gibi hepsi geçerli neredeyse VISA, Mastercard, American Exp. etc.

Kargo şirketi ise değişiklik gösterir. Genelde UPS olur.
Birde alış veriş yaparken Amazon.de kullanman senin yararına olacaktır. Amazon.de'de Türkçe dil desteğinin gelmesiyle beraber Türkçe destek ve Türkiye'ye 50 EURO üstü ürünlerde ÜCRETSİZ KARGO seçeneği geldi. Ki bu çok önemli bir şey ben geçen sene NZXT kasa almak istiyordum, Türkiye de satılmıyor çünkü. Ve kasa 400 TL ye denk geliyordu kargo ücreti de 300 TL. Bende alamadım tabii ama şuan almak istesem ücretsiz kargo sayesinde alınabiliyor.

Bunların dışında sistem konusuna gelirsek; arkadaşların dediği gibi günü geldiği zaman konu açman daha mantıklı olur.

Sana önerim şudur. Toplayacağın parçaların ilk önce listesini oluşturup arkadaşında dediği gibi 50 ile 75 euro sınırı arasında paket halinde satın al. Bu sayede gümrükleme işlemlerinde problem yaşamassın. He alacağın ürün tek başına 75 euro geçiyorsa onu tek olarak sipariş et bu sayede amazon senden fazla vergi kesmez. Hemde gümrük problemi yaşamamış olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı