Amazon'dan PC toplama

Listeledim
Screenshot_20161127-185302.png
Screenshot_20161127-185317.png
Screenshot_20161127-185327.png

Vergiler dahil ne kadar olur

Merhaba.
Amazon'dan yaza doğru sistem toplayacağım. Amazon karne veya yaz indirimi yapar mı? Hangi kredi kartları geçerlidir? Garanti var mı? (2 yıllık koruma ekle falan var)
i5 6600k, GTX 1070'de darboğaz yapar mı? i5 6600k için (o.c yapıcam) soğutucu önerisi (sıvı veya hava) yapar mısınız? Asus turbo edition 1070'in diğer 1070'lerden ayıran özellikleri nelerdir?
Asus turbo edition tek fanlı. Tek fan yetiyor mu?
(O.C yapılacak fazla ısınır mı?) 1070 founders edition özellikleri nelerdir? (Ne farkı var?)
Amazon hangi kargo şirketi ile gönderiyor? Biraz fazla soru sordum :D
Daha çok var biraz gereksiz bir başlık olmuş ancak bir diğer konu yurtdışından ürün almayın yurtiçinde garantisi olmuyor.

Dostum 100$'ı geçen ürünlerde %18 vergi var diye biliyorum. Sizin siparişinize bakılacak olursa termal macun ve soğutucu dışında hepsi vergi kapsamına giriyor. Vergileri falan hesaba kattığımızda 3 aşağı 5 yukarı Türkiye'deki satış fiyatlarına denk geliyor.

Dostum 100$'ı geçen ürünlerde %18 vergi var diye biliyorum. Sizin siparişinize bakılacak olursa termal macun ve soğutucu dışında hepsi vergi kapsamına giriyor. Vergileri falan hesaba kattığımızda 3 aşağı 5 yukarı Türkiye'deki satış fiyatlarına denk geliyor.

VERGİ KONUSU;

Hocam tekrar ekliyorum. Eğer vergi gerekiyorsa Amazon satın alma ekranında;
Ürünler toplam: 500 $
Kargo: 0 $
Vergi: 30 $
Genel Toplam: 530 $

Şeklinde size söyleyip o parayı sizden alıyor ve sizin için devlete ödüyor. Bu sayede gümrük sorunu diye bir şey olmuyor. Benim en son yaptığım 100 $lık alışverişimde sıfır sorun olmadan evime kadar geldi ve direk alıp kullandım. UPS kargo getirdi. 3 Adet mouse almıştım. (Razer Deathadder Chroma, Razer Deathadder, Logitech G302 Deadalus Prime)

Daha çok var biraz gereksiz bir başlık olmuş ancak bir diğer konu yurtdışından ürün almayın yurtiçinde garantisi olmuyor.

GARANTİ KONUSU;

Bir çok markanın GLOBAL GARANTİSİ vardır. ASUS, MSI, EVGA, SAMSUNG VB. bir çok firma Global yani ULUSLARARASI GARANTİYE sahiptir.

Yani bu ne demek oluyor ?

Sen ürünü dünyanın neresinden alırsan al o ürünü kendi ülkende servise sorunsuzca gönderebilirsin.
Not: Faturanızı kaybetmeyiniz tabii ki. Sadece yurt dışı değil yurt içi alışverişinizde de garanti için fatura önem arz etmektedir.

Eğer aldığın markanın ULUSLARARASI GARANTİSİ yoksa ?

Diyelim ki bilindiği kadarıyla bir firmanın, mesela NZXT'nin uluslar arası garantisi yoksa ama Türkiye de bir distribütör ile satış yapıyorsa.
Siz o ürünü o distribütöre garanti için gönderebilirsiniz ve onlarda kabul etmek zorundadır.
Diyelim mırın kırın edip kabul edemeyiz dediler. Ki Türkiye'de böyle şeyler çok oluyor. Yasalara göre kabul etmek zorunda oldukları için Tüketici Hakem heyetine başvurduğunuzda %95 ihtimalle Tüketici Hakem heyeti sizin yararınıza karar verecektir ve onlarda bunu kabul edecektir.
(Tüketici hakları ve Hakem heyeti hakkında ekstra bilgi isterseniz bakınız.)

Diyelim siz Tüketici Hakem Heyeti ile uğraşmak istemiyorsunuz;

Ürünü direkt olarak Amazon ile iletişime geçip onlara gönderebilirsiniz ve onlar size o kadar hızlı dönüş yapıp sorununuzu çözecektir ki şok olursunuz.(Kargo süresi dışında) Çoğu zaman herhangi bir arıza durumunda size sıfır ürün gönderiliyor hatta.

Ya Türkiye'de distribütörü de yoksa o markanın ?

Son olarak NZXT bildiğim kadarı ile Türkiye distribütörü olmayan bir marka yani Türkiye'de garanti ihtimali yok. Bu durumda dediğim gibi sizin garantiniz Amazon'dur. Bir sorunda yukarıda yazdığım gibi direk onlarla iletişime geçip sorununuzu anında çözebilirsiniz.

Umarım tüm sorularınıza cevap olmuştur. Öyle bir yazdım ki bu mesajı ayrı bir konu olarak açabilirim.

Arkadaşlar sistem önerisi yapmaya gerek yok arkadaş sistemi yaz aylarında alacakmış o zamana kadar yeni işlemciler anakartlar ve ekran kartları çıkacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı