Amazon'un aynı gün teslime geri başlaması

Makaleler
10
Yer
Birleşik Krallık, Londra
Dün fark ettim bu durumu, Amazon artık 00.00 12.00 arası verilen siparişleri aynı gün teslim ediyor satıcı veya gönderici Amazon ise. Normalde en erken yarın teslimat var idi ancak aynı gün teslimat olayı tekrar başlamış. Açıkçası bu durum yüzüne Hepsiburada'yı hızlı buluyordum, aynı gün teslimat ve randevulu yarın teslimat var diye. Ancak artık fikirlerim değişti gibi. Amazon, aynı gün teslime geri başlamış. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaldırması hataydı zaten. Rakiplerinden gözümde iki farkı vardı Amazon'un. Birisi erken teslimat, öteki müşteri hizmetleri. Eskiden sık sık kullanırken aynı gün teslimat seçeneğini kaldırdığı zamandan beri sadece 1 kez alışveriş yaptım ve bunu fark etmedim bile şu ana kadar. Ürün gamı diğer siteler kadar geniş değil, dolayısıyla alınabilirliği de sınırlı Amazon ürünlerinin. Alternatiflere yönelmişim ister istemez.

Kaldırması hataydı zaten. Rakiplerinden gözümde iki farkı vardı Amazon'un. Birisi erken teslimat, öteki müşteri hizmetleri. Eskiden sık sık kullanırken aynı gün teslimat seçeneğini kaldırdığı zamandan beri sadece 1 kez alışveriş yaptım ve bunu fark etmedim bile şu ana kadar. Ürün gamı diğer siteler kadar geniş değil, dolayısıyla alınabilirliği de sınırlı Amazon ürünlerinin. Alternatiflere yönelmişim ister istemez.

İade politikası da diğerlerinden çok çok daha iyi.

Ona lafım yok zaten. Müşteri hizmetleri derken onu da içine almıştım. Ama Amazon deyince insanın aklına çabuk ve sorunsuz alışveriş geliyor. Ben kargomu bekleyeceksem neden Amazon'daki sınırlı ürün gamına takılı kalayım ki? Diğer sitelerden çok daha çeşitli ürün seçeneklerine bakarım daha iyi.

Dün fark ettim bu durumu, Amazon artık 00.00 12.00 arası verilen siparişleri aynı gün teslim ediyor satıcı veya gönderici Amazon ise. Normalde en erken yarın teslimat var idi ancak aynı gün teslimat olayı tekrar başlamış. Açıkçası bu durum yüzüne Hepsiburada'yı hızlı buluyordum, aynı gün teslimat ve randevulu yarın teslimat var diye. Ancak artık fikirlerim değişti gibi. Amazon, aynı gün teslime geri başlamış. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zaten aynı gün teslimat gibi bir sistemle çalışıyorlardı 😁 akşam 10'da verdiğim sipariş genelde sabah 10'da elime ulaşıyordu.

Zaten aynı gün teslimat gibi bir sistemle çalışıyorlardı 😁 akşam 10'da verdiğim sipariş genelde sabah 10'da elime ulaşıyordu.
Artık öğlen 12'de verilen siparişi en geç akşam 10'da getirecekler :D

Bence o kadar iyi değil, french press aldım iade parasını hediye karta iade et dedim sonra bir baktım almak istediğim hiçbir üründe bu hediye paralar geçerli değil. Ayrıca Prime kullanıyorum ama pek bir farkını göremiyorum, yurt dışından sipariş geliyor, ekstra 700 TL verirsem 1 hafta erken geliyor, detaylarını pek bilmiyorum ama bu kadar absürt fark istmesi hoş değil.

Bence o kadar iyi değil, french press aldım iade parasını hediye karta iade et dedim sonra bir baktım almak istediğim hiçbir üründe bu hediye paralar geçerli değil. Ayrıca Prime kullanıyorum ama pek bir farkını göremiyorum, yurt dışından sipariş geliyor, ekstra 700 TL verirsem 1 hafta erken geliyor, detaylarını pek bilmiyorum ama bu kadar absürt fark istmesi hoş değil.
Yurtdışı siparişinde kargo bedava oluyor ayrıca hediye kartına iade ederken zaten sadece Amazon satıcılı ürünlerde geçerli olduğu uyarısı yazıyor ve devam etmek istediğinizden emin misiniz diye soruyor. Ayrıca bahsettiğin şey iade politikası değil ki?

Yurt dışı siparişinde kargo bedava oluyor ayrıca hediye kartına iade ederken zaten sadece Amazon satıcılı ürünlerde geçerli olduğu uyarısı yazıyor ve devam etmek istediğinizden emin misiniz diye soruyor. Ayrıca bahsettiğin şey iade politikası değil ki?

Satıcıyı Amazon zannetmiştim kabul ettim, hadi hiç olmazsa 10 üründen ikisini Amazon satıyordur dedim ama filtreyi açıp Amazon satıcısını seçtiğim an liste bomboş kalıyor. İade politikası konusunda diğerlerinden pek de bir farkı yok, olsa olsa bazen ufak ürünler için satıcının ürünü geri istemeyip para iade etmesi iyi bir şey olarak sayılabilir ama şu paramı hediye kart zımbırtısıyla yok etmesinden dolayı çok sinirliyim amazona.

İadesi diğer sitelerden kötü bence. Paramı 15 gün sonra iade ettiler. Ürünün iadesi hala onaylanmamış, 1 ay geçti. Sürekli desteğe yazmasam parayı da bekletirlerdi herhalde. Alacağım şeye zam geldi o arada. Trendyol'da falan 3-5 günde bitiyor iade süreci.

Yeni konular

Geri
Yukarı