Amazon'un hesabımı bloke etmesi

troyn666

Kilopat
Bugun (02.04.2021) tarihinde Amazon üzerinden Samsung M51 telefon sipariş ettim. Telefonun Amazon'daki fiyatının diğer satıcılarla aynı olmasına rağmen hatta alma seçenekleri arasında Samsung'un kendi sitesi bile olmasına rağmen ertesi gün kargo seçeneğini kullanabilmek için Amazon üzerinden sipariş ettim. Sabah 10'da siparişim onaylandı fakat hesabımdan para kesilmedi. 1-2 saat geçmesine rağmen hesabımdan para kesilmeyince müşteri hizmetleriyle konuştum; birkaç saat içinde hallolur, şu anlık bir sıkıntı yok dendi. Ben de işimi garantiye almak için bankamı arayıp internet üzerinden alışveriş limitimi arttırdım.

Şimdi Amazon hesabıma girdiğimde ise hesabım şüpheli işlemden dolayı askıya alındığını görüyorum :D Banka hesabı kullanmama rağmen benden kredi ekstresi istemeleri de ayrı bir konu. Olmayan ekstreyi üretmemi istiyorlar. Müşteri hizmetlerine ulaşmak istiyorum, illa hesabınıza giriş yapın diyor. E hesabıma giriyorum, bu sefer de tekrar bloke sayfasına yolluyor. Müşteri hizmetlerine yine ulaşamıyorum. Mecburen yeni hesap açık aktif edip oradan müşteri hizmetlerine bağlanmak zorunda kaldım.

24 saat içinde telefondan aranıp doğrulama yapılacakmış. Siparişim ondan sonra gelecekmiş. Ne kadar saçma sapan bir sistem, kendi hesabımla kendi adıma bir ürün sipariş ettiğim için dolandırıcı muamelesi yedim. Ulaşacak muhatap bulmak işin cabası. Ertesi gün muhabbetinin de bir anlamı kalmadı. İlk defa bu kadar saçma bir şey ile karşılaşıyorum, madem uğraştıracaksın bu kadar baştan 3D ödeme yöntemi koy. Onu da koymuyor.

Kısacası Türkiye'de beğenmediğimiz alışveriş siteleri bile Amazon'dan daha iyi çalışıyor diyebilirim. İlk defa alışveriş yapacaksanız sakın yüklü miktarda bir şey almayın.

Ekstre sadece kredi kartlarına ait değildir, bankandan hesap cüzdanını istersin bu da ekstre yerine geçer zaten. İlk defa Amazondan şikayet eden birini görüyorum, kullandığım en iyi e-ticaret platformudur. Diğerlerini toplayıp beş ile çarpsan bir amazon etmezler maalesef. Güvenlik amaçlı sormuşlar, parayı çekmedilerse sorun yok.

Uluslar arasi alimlarda cok fazla sahtekarlik dondugunden firmalar kredi karti/banka hesabi sahibini korumak icin ektra denetimler yapmaktadirlar. Bunlardan birinde kirmizi bayrak yedi iseniz alimi yapani dogrulamak icin ekstra bilgi gerekebilir.

Beni de uğraştırdılar böyle, saçma sapan işler yapıyorlar. Yine de amazon candır haklarını yemeyelim.

Normal bir uygulama. Yüksek miktarlarda alışverişlerde böyle yapıyorlar. Bankalar bile bazen müşteriyi korumak için yüksek miktarlara bloke koyabiliyor.

Ekstre sadece kredi kartlarına ait değildir, bankandan hesap cüzdanını istersin bu da ekstre yerine geçer zaten. İlk defa Amazondan şikayet eden birini görüyorum, kullandığım en iyi e-ticaret platformudur. Diğerlerini toplayıp beş ile çarpsan bir amazon etmezler maalesef. Güvenlik amaçlı sormuşlar, parayı çekmedilerse sorun yok.

Ben anlamıyorum madem güvenlik amaçlı yapılıyor neden 3D bilgim istenmiyor? ben ertesi gün kargo seçeneğini boşuna mı seçiyorum 24 saat içinde aramalarını bekleyeceğim hesabımın açılmasını sipariş o sürede iptal olacak telefonun fiyatı artarsa ne yapacağım hey maşallah Amazon çok güvenilir mi diyeceğim anlamıyorum...

Alti ustu kredi ekstresi istemisler ve anladigim kadari ile gondermemissin. Buyuk ihtimal ile o yuzden telefon ile arayip dogrulama yapma yontemini secmisler. Gecmis bir ayin ekstresini istedikleri zaman gonderse idin belkide urun su anda kargoda olurdu. Anlatiminizdan olaylarin sirasini yanlis anladi isem kusura bakmayin.

Alti ustu kredi ekstresi istemisler ve anladigim kadari ile gondermemissin. Buyuk ihtimal ile o yuzden telefon ile arayip dogrulama yapma yontemini secmisler. Gecmis bir ayin ekstresini istedikleri zaman gonderse idin belkide urun su anda kargoda olurdu. Anlatiminizdan olaylarin sirasini yanlis anladi isem kusura bakmayin.
hayır bu şekilde olmadı ürünü sabah sipariş ettim ve 2 sefer müşteri hizmetleriyle görüşürüm banka hesabımdan para çekilmedi bir gariplik var kargom yarına yetişmeyecek dememe rağmen bir sıkıntı yok kargonuz yola çıkar denilip akşam 5 olduktan sonra hesabımın bloke edilmesi bloke edildikten sonra ekstre bilgisi önemiş faturalar v.s bilgiler istedi...

Geri
Yukarı