Amazon'un iade edilen ürünü satması

Bu tür ürünleri denenmiş olduktan sonra iade edilmesini doğru bulmuyorum söylediğiniz gibi denenmek icin almak aslında etik değil.Fikrimce tekstil urunleri disindaki ürünlerin iadesi olmamasi gerekiyor bu dusuncem hem sıfır urun almayı sağlıyor hem satıcının yararına zaten iadeyle alakali bir yasa cıktı.
Fotoğraf makinesi olmayan düğün fotoğrafçıları varmış ne kadar kötü değil mi?
Ben size oyle bir yakistirma ima etmedim hocam mağduriyetimi aktarmaya çalışıyorum neden boyle izah ediyorsunuz.
Mağdur edebiyatı yapmıyorum davranışınız kırıcı.
Kalite algılarımız farklı kullanıcı olarak "sifir"bir urunun kutusunu acmak isterim.
Belki diyeceksiniz ki satin alinan tekstil ürünleri hic kullanilmamis mi?
Evet kullanılmış olabilirler ama sonuçta hijyen açısından temizliği sağlanıyor ve sıfır ürün adi altına girebiliyor.
Böyle bir durum yasadim ve bu konu hakkinda konusmak bilmedigim bir durum varsa bilgi almaya çalıştım buna da hakkim var sizin memnun olduğunuz yerden ben memnun olmadıysam boyle bir sey yasanabilir fikir ayrılığı olabilir neden boyle yaklaşıyorsunuz anlamiyorum.
Bende size diyorum ki, yaşadığınız ülkede durumlar kısıtlı. Söylediğiniz gibi denenmek için almak etik değil diyorsunuz, ben bir ürün aldığımda, elime almadan, dokunmadan nasıl ürünün bana uygun olacağını anlayabilirim ? Mediamarkt, vatan, teknosa'ya gidiyorum teşhir ürün sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. 1 tane ya da max 2 tane klavye koyuyolar ama benim anlamam gereken 5+ klavye var belki. Ben ürünü alınca bana uygun olmadığını görünce iade etmeyip napacağım ? Yaşadığımız ülkede öyle deneme şansınız yok mağazalarda. Aldığımız ürünlerde insanların genelde bütçesini zorlayan ürünler oluyor. Yani anlayacağınız olay ülke şartları. Kendimde kusurlardan veya sadece beğenmediğim için bile iade ettiğim ürünler oldu. Ama gönderirken her şeyini kontrol ederek gönderiyorum. Yeni gidecek kişi için bana geldiği gibi olsun diye. Bunu "amazon" firmasına bağlamak ne kadar doğru ? Suistimal edenlere sitem etmelisiniz, sizi düşünen bir firmaya değil. Size geçmiş olsun diyebilirim sadece tartışmayı uzatmaya gerek yok, ben siteminizin yanlış ve yersiz olduğu kanaatindeyim. İyi forumlar dilerim.

İade ile ilgili yeni bir yasa gelecek tarzında haber görmüştüm, eğer öyle olursa insanlar keyfi iade yapmayacaklar. (Sanırım yasa sadece telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletler için.) Sadece üründe bir kusur, arıza ya da problem olduğunda iade edebileceğiz sanırım, böyle olması çok daha iyi olur benim fikrimce. İnsanlar ürün almadan önce 10 kere düşünmek zorunda kalacaklar ama en azından ürün aldığımız zaman sıfır olmama gibi bir durum söz konusu olmayacak. Ben de aldığım ürünün kullanılmış olmasından kesinlikle haz etmem, hele kişisel bakım ürünleri gibi hijyenik şeylerse durum çok daha önemli. Zaten yasa olsun ya da olmasın kişisel bakım ürünlerinin hiçbirinde iade yapılmaması gerektiğini düşünüyorum eğer üründe bir teknik arıza yoksa.

Evet amazon kullanılmış ürünü satıyor. Mesela benim laptobum 4 saat kadar kullanılmış. Geldiğinde jelatinleri yoktu. Şüphelendim ve yazılımla kontrol ettim. Geri gönder falan uğraşmaya değmez diye düşündüm.
Ürünün yorumlarında bunu belirttim fakat yorumumu uygunsuz görüp yayınlamadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı