Amazon'un iade edilen ürünü satması

Edebilirim ama hem klavyenin fiyati uçtu hem 2 hafta beklemek benim anlatmak istediğim konu kullanilmis ürün satıyor olmaları. Sizce ne kadar mantıklı düşünsenize örnek olarak bir kulaklık alıyorsunuz ve o ürünün kullanılmamış olma garantisi yok denenmis bir ürün üstelik yanlış hatırlamıyorsam 30 gun iade hakkı var satin alan kisi 30 gun kullansin sonra iade etsin sonra başkası satın kullanılmış demek bile masum kalıyor ürün teşhir olmus oldu.

Hocam ürün bu ama gönderici Amazon almanyaydı su an Türkiye olmus.

Anlatamıyorum sanırım neden kullanılmış ürün satılıyor ben ürünü sifir almak icin para veriyorum ve sağında solunda kullanılmış ibaresi yok. Neden böyle bir misyona sahipler.

Konu hakkında araştırma yaparken birinin Amazon'dan satın almış olduğu tıraş makinesinden kıllar çıkmış ne kadar mantıklı sizce?
Satin alınan kulak ici ya da kulak ustu kulaklık olduğunu düşünsenize ne kadar mantıklı geliyor?
Hocam napsınlar ki adamlar? Sizde ürün iade ediyorsunuz normal olarak.

Bazı ürünler kullanılmış olarak satilıyor amazon.de üzerinden. Adam alıyor beğenmiyor iade ediyor o ürünü kutusu açılmış olarak 5-10 dolar düşük fiyata satıyorlar. Bilmeden onlardan almış olabilirsiniz. Pre-used benzeri bir şey yazıyor.

Yani ben görmedim kullanılmış yazısını nasıl saklanmışsa. Iade etmekle ugrassam haftalar sürecek sonra tekrar satin almak belki fiyati daha da artacak ne yapacağım bilemedim. Kutu icinde şeffaf poşet vardi onu da farkında olmadan çöpe attim boyle canım sıkıldı iste.

Hocam napsınlar ki adamlar? Sizde ürün iade ediyorsunuz normal olarak.

Hocam nasıl mantıklı gelebiliyor anlayamıyorum gerçekten. İade edilmis kulak ici kulaklık aldığınızı düşünün daha nasıl açıklayacı olabilirim. Ben ilk defa Amazon'dan alisveris yaptım baska sitelerden iade yaptığımı düşünüyorsanız hiçbir elektronik ürünü iade etmedim çünkü kutulari hiç acilmamisti(sıfırdı).

Yani ben görmedim kullanılmış yazısını nasıl saklanmışsa. Iade etmekle ugrassam haftalar sürecek sonra tekrar satin almak belki fiyati daha da artacak ne yapacağım bilemedim. Kutu icinde şeffaf poşet vardi onu da farkında olmadan çöpe attim boyle canım sıkıldı iste.

Hocam nasıl mantıklı gelebiliyor anlayamıyorum gerçekten. İade edilmis kulak ici kulaklık aldığınızı düşünün daha nasıl açıklayacı olabilirim. Ben ilk defa Amazon'dan alisveris yaptım baska sitelerden iade yaptığımı düşünüyorsanız hiçbir elektronik ürünü iade etmedim çünkü kutulari hiç acilmamisti(sıfırdı).
Değişim isteyin şeffaf poşet önemsemez hata onların koşulsuz kabul ederler. Amazon belki kısmı para iadesi'de yapabilir

Hocam iadeler çöpe atılamaz. Fazla kullanılmamıştır zaten. Kullanabilirsiniz sorun olmsz.

Herkes dilediğini ürünü alsın kullansin iade etsin bedavaya kiralamak oluyor bu bilmediğim bir şey yanlış söylediğim bir şey varsa söyler misiniz?

Herkes dilediğini ürünü alsın kullansin iade etsin bedavaya kiralamak oluyor bu bilmediğim bir şey yanlış söylediğim bir şey varsa söyler misiniz?
Amazon destek ile görüşün hediye çeki verirler, fiyatı daha ucuzlamış olur. 30gün kullanınca mal bozulmaz , daha ucuza denk getirmiş olursunuz. Hem bekmememiş olursunuz.

Değişim isteyin şeffaf poşet önemsemez hata onların koşulsuz kabul ederler. Amazon belki kısmı para Iadesi'de yapabilir.

Uğraşmaya değeceğini sanmıyorum neticesinde yine kullanılmış ürünü kullanma ihtimalleri oldukça yüksek. Sifir almaya calistigim ve bu parayi verdigim urunun kullanılmış olması canımı sıkan nokta bu.

Hocam iadeler çöpe atılamaz. Fazla kullanılmamıştır zaten. Kullanabilirsiniz sorun olmsz.

Hocam kullanabilirim evet çöpe atılsın demiyorum bu satış pazarlamasını doğru bulmuyorum ayrıca ürünü pislik içerisınde değil kaydirmaz tabani silseydi belki farkına bile varmayacaktim. Sadece o sıfır ürünün kutu acilmis kullanılmış olmasi ve belki de 30 gun kullandi anlatmak istediğim şey bu.

Amazon destek ile görüşün hediye çeki verirler, fiyatı daha ucuzlamış olur. 30gün kullanınca mal bozulmaz, daha ucuza denk getirmiş olursunuz. Hem bekmememiş olursunuz.

Yukarıda yazdığım gibi hocam. Hediye çekini kullanılmış ürünleri satin almak için kullanacağımı hiç sanmıyorum bazı cevaplarım biraz agresif olmus olabilir kusura bakmayin durum canımı cok sıktı. Sonucta bir para veriliyor önemini anlamışsınızdır.

Bozulmaz tabii ama ben sadece bu ürün adı altında konuşmuyorum. Kullanilmis kulak ici kulaklık almak ister miydiniz veya o ihtamelle karşılaşmayı bile ister miydiniz? Hijyen ürünü olarak belirtmedim aslında oyleler ama iade politakası geniş olduğu için öyle belirtince belki hijyen ürünleri iade edilmiyor dersiniz ama baska konu açılmış tıraş makinesinden kıllar çıkıyor hijyen ürünlerine bakislari bile böyle.

Son düzenleme:
Hocam iade edilen ürünlerde tekrar paketlenip satılacak tabii ki başka türlü satıcı zarara uğrar. Belki iade alan çok dikkat etmemiştir. Kulakiçi kulaklıklar iade alınmazlar çoğunlukla Amazon bunu iade alıyorsa elbet farklı bir uygulaması vardır o iade alınan kulaklıklar ile ilgili.

Hocam iade edilen ürünlerde tekrar paketlenip satılacak tabii ki başka türlü satıcı zarara uğrar. Belki iade alan çok dikkat etmemiştir. Kulak içi kulaklıklar iade alınmazlar çoğunlukla Amazon bunu iade alıyorsa elbet farklı bir uygulaması vardır o iade alınan kulaklıklar ile ilgili.

Anladim hocam ama bu yaşamış olduğum deneyimi degistirmiyor bence iade politakası mantıklı değil diledigi ürünü kullanıp ücretsiz bir sekilde iade edilmesi. Alici olarak bakiyor olmamdan dolayı konuya bu kadar katıyım iade edilen ürün herhalde çöpe atılmayacak Amazon'un kârı nasıl olacak. Ama gözü kapali iade alıyorlar sirf 300-350TL az vereyim diye böyle durumla karsilastim o zaman fiyat aralığı böyleydi. Arada ki fiyat farkini verip kutusu açılmamış bir ürünü almak cok daha mantıklı olacakti neyse deneyimlemis oldum.

Hocam iade edilen ürünlerde tekrar paketlenip satılacak tabii ki başka türlü satıcı zarara uğrar. Belki iade alan çok dikkat etmemiştir. Kulak içi kulaklıklar iade alınmazlar çoğunlukla Amazon bunu iade alıyorsa elbet farklı bir uygulaması vardır o iade alınan kulaklıklar ile ilgili.

Konuyu uzatmak istemedim ama kullanıcın satin almış olduğu tıraş makinesinden kıllar çıkıyor ve sosyalde bakarsanız kulaklık, monitor bayağı her seyi iade aliyorlar yani makineden kıl çıkan bir iade algıları varsa söylediğiniz gibi kulaklıga karşı yapmış oldukları uygulamaya da güvenmemek gerekiyor.

Son düzenleme:
Anladim hocam ama bu yaşamış olduğum deneyimi degistirmiyor bence iade politakası mantıklı değil diledigi ürünü kullanıp ücretsiz bir sekilde iade edilmesi. Alici olarak bakiyor olmamdan dolayı konuya bu kadar katıyım iade edilen ürün herhalde çöpe atılmayacak Amazon'un kârı nasıl olacak. Ama gözü kapali iade alıyorlar sirf 300-350TL az vereyim diye böyle durumla karsilastim o zaman fiyat aralığı böyleydi. Arada ki fiyat farkini verip kutusu açılmamış bir ürünü almak cok daha mantıklı olacakti neyse deneyimlemis oldum.

Konuyu uzatmak istemedim ama kullanıcın satin almış olduğu tıraş makinesinden kıllar çıkıyor ve sosyalde bakarsanız kulaklık, monitor bayağı her seyi iade aliyorlar yani makineden kıl çıkan bir iade algıları varsa söylediğiniz gibi kulaklıga karşı yapmış oldukları uygulamaya da güvenmemek gerekiyor.
Hocam yaşadığınız durumu normalleştirmiyorum zaten sadece demek istediğim iade ürün tabii ki satılacak ama hijyen önemi olan ürünlerde yaz iade kabul edemiycek ya da iadede aşırı katı olunacak kullanılmamış olduğuna emin olucaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı