Amazon'un kargo sisteminin ve iade politikasının mükemmelliği

Amazon'un zaten prime üyeliği yetiyor. Doların 9 lira olduğu dönemde 8 lirayı daha iyi değerlendirebileceğin bir alan olamaz. Prime gaming, prime video, prime gönderi, twitch aylık sub... daha ne olabilir ki 😄 Ama satış olarak Türkiye'de geri olduklarını biliyorum. Türkiye pazarına çok geç girdiler :/

Amazon'un zaten prime üyeliği yetiyor. Doların 9 lira olduğu dönemde 8 lirayı daha iyi değerlendirebileceğin bir alan olamaz. Prime gaming, prime video, prime gönderi, twitch aylık sub... daha ne olabilir ki 😄 Ama satış olarak Türkiye'de geri olduklarını biliyorum. Türkiye pazarına çok geç girdiler :/
Usta sen ne diyosun ya 2 aydır prime gamingden aldığım oyunların ve itemlerin değeri belki 600-700 lira değerinde ama verdiğim para 16 lira 😂 😂

Mükemmel yani ne diyebiliriz ki.

Aynı şeyi iki kez yaşadım ki ikincisi daha dün gerçekleşti. Ürünlerin fiyatları ortalama 20-25 lira aralığında. İadeyi yapmama gerek kalmadan para iadesini yaptılar.

Bir de kategorileme olayı düzelse, tadından yenmeyecek. 5 lira fazla verip Amazon'dan alırım.

Amazon com tr'de ürün çeşitliliği çok az.
Çeşitlilik artmalı.
Trendyol gibi düşün. Oradaki kadar çeşitlilik artmalı ve hepimiz amazon com tr'den alışveriş yapmalıyız artık :)
Ben bu durumu stratejik bir hamle olarak görüyorum. Amazon.tr büyük ihtimalle Trendyol kadar sipariş aldığında şuanki kalitesini sürdüremeyecektir. Lojistik ihtiyaçlarını arttırmadan/geliştirmeden Trendyol gibi kapsamlı bir site olamaz.

Ben bu durumu stratejik bir hamle olarak görüyorum. Amazon.tr büyük ihtimalle Trendyol kadar sipariş aldığında şuanki kalitesini sürdüremeyecektir. Lojistik ihtiyaçlarını arttırmadan/geliştirmeden Trendyol gibi kapsamlı bir site olamaz.
Bi yerde evet mantıklı olabilir ama bi yerde de anlamsız bir hamle olurdu çünkü bahsettiğimiz firma dünya genelinde kalitesini ve varlığını kanıtlamış bir firma. Gerekli yatırımı ve argeyi yapmadan piyasaya açılmazdı. Kara Cuma indirimlerinde bile adamlar siparişleri aksatmadan göndertti. Daha geldikleri gibi benzersiz bir gönderi kargolama sistemi kurdular ve oturttular.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı