Amazon'un mükemmel iade politikası

Loxyko

Kilopat
Amazon.com.tr'den 7 tane kitap almıştım. İçinden birinin son 80 sayfası ve arka kapağı bükülmüş halde geldi. İade için sayfaya gittim ürünü ve iade nedenini seçtim. Kargo için kod beklerken para iadeniz yapıldı ürünü iade etmenize gerek yok sayfası çıktı. Amazona zaten büyük bir sempatim vardı gerek Prime'ın düşük ücreti ve müşteri memnuniyeti açısından şimdi daha da arttı. Sizde böyle bir durum yaşadınız mı?

Evet, Amazon bu konuda mükemmel. Sürekli bu şekilde işliyor zaten. Kitap olduğu için iade istememiş olabilirler ama normalde tabii ki elektronik ürünlerde falan iadesini istiyorlar :D

Ürünün fiyatı, iade olurkenki kargo maliyetleri vb. durumlar sebebiyle firmalar bazen bu şekilde hareket edebiliyor. Tabii ki Amazon'un Prime ve politakası da etkili bunda. Müşteri memnuniyeti bu olsa gerek.

Dediğiniz gibi gayet etkileyici ve müşteri dostu bir politika ancak Türkiye'de bu uygulamanın kötü niyetle gasp edilmesinden endişe duyuyorum.
Aynen bu olayı suistimal edecek insan çok. Gidip kitap alıp kırıştırıp ürün böyle geldi diyen bile vardır. Ben Amazon'dan hiç alışveriş yapmadım ama yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı