AMD 3000 Serisi Beklenmeli mi?

Elyidos

Hectopat
Merhabalar, 9000 lira bütçeli bilgisayar toplayacağım. Forumdaki arkadaşlarla bir sistem topladık fakat AMD 3000 serisinin bu sene çıkacağı söyleniyor. Bekleyip onu mu almamı yoksa simdi almamı mı önerirsiniz? Ve 3000 serisinin ne zaman çıkacağı hakkında bana bir bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nisan yada mayıs aylarında çıkacak büyük ihtimalle. Zamanın varsa bekle, eğer yoksa 2700X al sonrada sat 3000 serisi al.

Diğer bileşenleri şimdi toplayın dolar bu seviyedeyken. Soket olarak AM4 soket kullanacak AMD fakat anakartları da beklemenizi öneririm ne olur ne olmaz. Anakart ve işlemci dışında diğer bileşenleri almanız daha iyi olur bence. Şunu da belirteyim parçaların garanti sürelerinden 2 ay gidebilir, tek eksisi bu bence. Seçimler falan geliyor doların ne olacağı belli değil.

Ben tam olarak bu işlerden anlamıyorum sorularımı mazur görün. Şimdi TUF gaming anakart alsam ilerde AMD nin yeni nesil işlemcilerini takabilir miyim?

AMD 3000 serisi yaza doğru çıkacak. Eğer hükümet faizleri düşürürse dolar artabilir. Bence dolar bu seviyelerdeyken toplanmalı. Sorunuza gelince, evet yeni çıkacak işlemciler de AM4 soket kullanacaklar. A320, B350, B450, X370 ve X470 anakartlarının hepsiyle uyumlu olacaklar. 2020 yılına kadar soket değişmeyecek. Bir aksilik olmazsa zaten 2020 yılında DDR5 platformuna geçeceğiz.

Tamam hocam teşekkür ederim. Ben 2600x ve RTX 2060 ı B450 anakarta topluyorum. İlerleyen dönemlerde duruma göre yükseltirim.
AMD 3000 serisi yaza doğru çıkacak. Eğer hükümet faizleri düşürürse dolar artabilir. Bence dolar bu seviyelerdeyken toplanmalı. Sorunuza gelince, evet yeni çıkacak işlemciler de AM4 soket kullanacaklar. A320, B350, B450, X370 ve X470 anakartlarının hepsiyle uyumlu olacaklar. 2020 yılına kadar soket değişmeyecek. Bir aksilik olmazsa zaten 2020 yılında DDR5 platformuna geçeceğiz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı