AMD 3600 Sıcaklık değerleri nasıl?

Prime95'te hangi testi yapıyorsunuz?
Small FFTs.
Kasam: Power Boost VK-E03C
Mesh yazıyor fakat çok da öyle olduğunu düşünmüyorum. Kasa malzeme olarak kalitesiz ama mesh durumu nedir onu bi elinizle kontrol edin. Önüne elinizi koyun fanlarla beraber bir kontrol edin. Fanların ayarı varsa biraz daha yüksek hızda çalıştırın. Kasanın hava alacağı tarafı açıkta bırakın, kasa konumu buna uygun olsun. PSU sıcaklık konusunda etkili değildir ancak umarım Power Boost değildir. Tüm sistemi de bir yazın siz.

Dosya Ekleri

• 1607098371819.png
    1607098371819.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 24
Kasaya gelince, kasa kalitesiz fakat hiç olmazsa önü mesh. Ama üstündeki fanları kullanıyorsanız ne kadar etki ederler bilemem, çünkü 400 liralık bir kasada hem o kadar fan olacak hem de RGB olacak. Bence o fanların RGB'den başka numarası yok. Kasanızın konumu nerede (masa altı vb.)? PSU ne? Ekran kartı marka model?
Fanları Arctic P12 PWM ile değiştirdim. Kasa masamın altında. Radyatör ön tarafa takılı. PSU Rampage RGB 850W Gold+ kullanıyorum.
Small FFTs.

Mesh yazıyor fakat çok da öyle olduğunu düşünmüyorum. Kasa malzeme olarak kalitesiz ama mesh durumu nedir onu bi elinizle kontrol edin. Önüne elinizi koyun fanlarla beraber bir kontrol edin. Fanların ayarı varsa biraz daha yüksek hızda çalıştırın. Kasanın hava alacağı tarafı açıkta bırakın, kasa konumu buna uygun olsun. PSU sıcaklık konusunda etkili değildir ancak umarım Power Boost değildir. Tüm sistemi de bir yazın siz.
Evet kasa kalitesiz ama fanlar kendi fanı değil. Masa altında duruyor ve fan hızını anakart otomatik ayarlıyor sıcaklığa göre.

Değerler yaklaşık 10-15 derece yüksek. Soğutucuyu düzgün takmışsınızdır diye düşünüyorum. Aklıma başka da bir şey gelmiyor ne yazık ki.
Soğutucuyu şimdi tekrar kontrol ettim her şey normal. İşlemciye gelen gücü 1.1v olarak düşürdüm. Şu an Prime95 Small FFT testinde yarım saat sürede 70 dereceyi geçmedi. Silikon kalitesinden olabilir diye düşünüyorum.

1.1V ile 4.2GHz stabil çalışıyorsa ne güzel. Böyle kullanmaya devam edin. Prime95 için bu şartlarda normal denebilecek bir değer almışsınız. AIDA64 ile tekrar deneyin. Düşüşü direkt olarak aynı programda gözlemlemeye çalışın. "Bir değişim var mı?" diye kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu şimdi tekrar kontrol ettim her şey normal. İşlemciye gelen gücü 1.1v olarak düşürdüm. Şu an Prime95 small FFT testinde yarım saat sürede 70 dereceyi geçmedi. Silikon kalitesinden olabilir diye düşünüyorum.

Yarım saat mi? O test için 5 dakika da yeterlidir, zararı olmaz ama bir dahakine işlemciyi o kadar yormayın.

1.1V ile 4.2GHz stabil çalışıyorsa ne güzel. Böyle kullanmaya devam edin. Prime95 için bu şartlarda normal denebilecek bir değer almışsınız. AIDA64 ile tekrar deneyin. Düşüşü direkt olarak aynı programda gözlemlemeye çalışın. "Bir değişim var mı?" diye kontrol edin.
Denerim tabi.
Yarım saat mi? O test için 5 dakika da yeterlidir, zararı olmaz ama bir dahakine işlemciyi o kadar yormayın.
Çok fazla bilgim olmadığı için bazen daha fazla yaptığım da oldu.

Geri
Yukarı