AMD 5600 R23 skoru nasıl?

Sende ki tek çekirdek performansı.
Multi çekirdek için de bakman lazım.
Ben 1.15 v de stabil çalıştıramadım.
1.175 v işe kullanıyorum.
Sıvı soğutma ile.

Kardeşim sıkıntı yok.
3.5 GHz ile test e girmiş.
Core performans Boost açılmıyor bu testte.
Bu sebeple Boost frekansa çıkmıyor.
PC yapıp frekansı sabitleyip yapacaksın testi.
10.900, 11.000 skor alanda 3.5 ghz de teste giriyor. 4.4, 4.6 sabitleyenler zaten daha yüksek skorlar alıyor.

R23 skorum sıcaklık değerlerim ve puanlarım sizce nasıl? 5600 işlemci kule tipi soğutma ile birlikte.

Önce 10378 sonra 10866 skor almış o nasıl oldu? ikiside 3.5ghz farklı olarak ne yaptınızda skor değişti ki?

Son düzenleme:
Sende ki tek çekirdek performansı.
Multi çekirdek için de bakman lazım.
Ben 1.15 v de stabil çalıştıramadım.
1.175 v işe kullanıyorum.
Sıvı soğutma ile.
Paylaştığım görselde multi de var 11907 skor.

Benim soğutucu da ID Cooling FrostFlow X 120mm, en şaşırdığım şey ise 3600 den daha fazla güç tüketmesine rağmen 3600 den daha az ısınıyor.

Kardeşim sıkıntı yok.
3.5 GHz ile test e girmiş.
Core performans Boost açılmıyor bu testte.
Bu sebeple Boost frekansa çıkmıyor.
PC yapıp frekansı sabitleyip yapacaksın testi.
3.5ghz çalışmasıyla alakası yok 3.5ghz çalışsa o puanı alması imkansız. Ben 5600 ü taktığım gibi hiç bir ayar yapmadan R23 yaptım 11400-1500 gibi bir puan veriyordu ki R23 de boost yapmıyor diye bir şey yok bal gibi de yapıyor istersen bios default yapıp sonra R23 başlat bakalım kaç puan alacan.

Arkada boşa çalışan uygulamaları kapadım.
Benim anakart sıkıntılı bence asus prime b550m-k özelliştirmede başka seçenek yoktu bunu almak zorunda kaldım. windows yeni kurulu zaten çalışan uygulama vs yok doğru dürüst. 10000 skor çok az gerçekten garip bir kasma var yavaşlık var pc de. 12 yıllık pc de pratik kullanımda çok daha rahatım yani o derece.

Paylaştığım görselde multi de var 11907 skor.

Benim soğutucu da ID-Cooling frostflow X 120mm, en şaşırdığım şey ise 3600'den daha fazla güç tüketmesine rağmen 3600'den daha az ısınıyor.

3.5GHz çalışmasıyla alakası yok 3.5GHz çalışsa o puanı alması imkansız. Ben 5600'ü taktığım gibi hiçbir ayar yapmadan R23 yaptım 11400-1500 gibi bir puan veriyordu ki R23 de Boost yapmıyor diye bir şey yok bal gibi de yapıyor istersen BIOS default yapıp sonra R23 başlat bakalım kaç puan alacan.

Ben hepsini yaptım testi kaç GHz da yaptığı yazıyor.
İstersen testi yaparken
Ryzen Master'ı aç bak takip et bu kadar basit.

Benim anakart sıkıntılı bence asus prime b550m-k özelliştirmede başka seçenek yoktu bunu almak zorunda kaldım. windows yeni kurulu zaten çalışan uygulama vs yok doğru dürüst. 10000 skor çok az gerçekten garip bir kasma var yavaşlık var pc de. 12 yıllık pc de pratik kullanımda çok daha rahatım yani o derece.
Sorunu çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı