AMD 6000 serisine 22.12.1 sürücülerini kurmayın!

Makaleler
16
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Yazılım
Bildiğiniz üzere 22.12.1 ve .2 sürümleri sadece 7000 serisine geldi ve 12.1 sürümü 6000 ve öncesinin kartlarına kurulabiliyor ve bu yüzden kartlar tamamen brick olabiliyormuş.

"Neden desteklenmeyen bir sürücüyü kurayım ki?" Demeyin, bayağı kuran varmış ve hatta konu hakkında forumlarda bu konuda "güvenilir" olduğuna dair bilgiler bile varmış.

Aman diyeyim.

Yani hem AMD yazılımcılarının unuttuğu bir If kodu hem de kullanıcıların "bu yüklendiğine göre sıkıntı yok" demesi yüzünden direkt GPU'yu öldürmeye yönelik işlem yapıyorlar.

Şahsen şu zamana kadar kurduğum en stabil sürücü 22.11.2 sürümüdür, 1 aydır sürücü çıkmaması da bundan dolayı.
Kaynak ve detaylı bilgi için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten 6000 serisini seçerek ilerlediğimizde en son 22.11.2 WHQL olan sürücüyü veriyor.

1.jpg

2.jpg

Burada da farklı sürücü diyor. Hangisi sorun çıkaran? İkisi de mi yoksa?
Videoda bunu açıklıyor. Bu veriler 22.11.2 çıkmadan önceki veriler ve aynı sorun.

Zaten 6000 serisini seçerek ilerlediğimizde en son 22.11.2 WHQL olan sürücüyü veriyor.
Eki Görüntüle 1630228

Eki Görüntüle 1630229
Konuyu dikkatli okuyun. Normalde çıkmadığını ama bazı "meraklı" kullanıcıların kurduğunu belirtiyor.

Videoda bunu açıklıyor. Bu veriler 22.11.2 çıkmadan önceki veriler ve aynı sorun.

Konuyu dikkatli okuyun. Normalde çıkmadığını ama bazı "meraklı" kullanıcıların kurduğunu belirtiyor.
Ben zaten dikkatli okudum. Adamlar meraktan değil, bildiğin yanlış kurdukları için bu duruma düşmüşler. Kendilerine sunulmayan bir sürücüyü kurmuşlar. 7000 serisinin yapısı tamamen farklı. O yüzden ona ait sürücüyü kurmak , 6000 serisini bozacaktır. Muhtemel yani.

Ben zaten dikkatli okudum. Adamlar meraktan değil, bildiğin yanlış kurdukları için bu duruma düşmüşler. Kendilerine sunulmayan bir sürücüyü kurmuşlar.
Aynen öyle hocam. Bizim içimizde de bu forumlardaki konulara denk gelen olmuştur büyük ihtimalle.

Ayrıca sorunu 22.11.2'den bilipte yayanlar var, yukarıdaki arkadaşın attığı konu gibi. Halbuki o zaman 22.11.2 WHQL almamış bile.

Daha bugün 6900xt için 22.5.1'den 22.11.2'ye geçtim. Geçmemeli miydim acaba? Bahsettiğiniz 12 fakat size cevap olarak bazı arkadaşlar 11'in de sorunlu olduğunu belirtmiş.

Geri
Yukarı