AMD 7000 serisi mi yoksa nVidia 600 serisi mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-Öğrenci
Recep abi öyle ekran kartlarının özelliklerine bakarken aklımda geldi. Sence AMD mi son serisinde başarılı olacak yoksa nVidia mı ? AMD 7970'le iyi giriş yaptı 6990'ın devamını getirdi ama nVidia sağlam bir yanıt verecek mi ? Bu konuda senin görüşünü merak ettiğim için soruyorum ve yeni bir bilgisayar toplayacak olsam ya da sadece GPU'yu değiştirecek olsam sence AMD mi nVidia mı ?

nVidia 600 serisinin çıkmasına daha var fakat ekran kartı piyasasında AMD artık liderliği ele geçirdi dersek pek de yanlış olmaz. Özellikle de nVidia, 400 serisi ile büyük sekteye uğradı ve AMD sürekli güç tüketimini düşürüp performansı artırdı. Şu anda tercihim AMD'den yana.

Doğrusu bende AMD tarafındayım. Çünkü bütçesi sınırlı olan oyunculara bile alternatif seçenekler sunuyorlar. Ancak nVidia 580 590 diye onar onar gidiyor. AMD'nin çeşitliliği ve performansı gayet iyi (özellikle masaüstü oyunculuğunda). (kendi soruma da kendim cevap verdim :D)

Uzun zamandır Nvidia kullanıyordum ama performans fiyat oranı beni amd ye itti. Alırken korkmuştum ısı değerleri yüksek olursa diye çünkü bildiğim kadarıyla amd işlemciler genel olarak fazla ısınıyor, ama ATI ekran kartımdan gayet memnunum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı