AMD A Serisi Laptop APUları Overclock Rehberi

1300 MHz kullanıyordum R5 M240 bişey olmadı😦
Ayrıca bilgisayarcılar kazık ustası mahallede güvendiğin biri varsa ona git.
Bilgisayarınızın modeli ne?
Harici ekran kartı kapatma ayarını nasıl buldunuz bende yok.

1300 MHz kullanıyordum R5 M.240 bir şey olmadı😦
Ayrıca bilgisayarcılar kazık ustası mahallede güvendiğin biri varsa ona git.
Bilgisayarınızın modeli ne?
Harici ekran kartı kapatma ayarını nasıl buldunuz bende yok.

Vallahi şanslıymışsınız benim durumda yakmaktan korkmamın sebebi ben APU ekran kartına da ek güç bindiriyorum sizde sadece işlemci kısmı çalışıyor ondan sıkıntı olur mu acaba besleme kısmında onu düşünmedim değil ayrıcı bu işlem ile TDP değerini aşıyor muyuz yoksa o değer içerisinde mi kalıyoruz.

İçinde kalıyoruz zaten TDP en yüksek değer Turbo clocklar dahilinde.

Ha iyi o zaman "termal tasarım güç" değerlerini de zorlamamış olduğumuz için zarar verme ihtimali düşük oluyor sanırım sadece aklıma takılan Max Turbo 2.40 iken bu 2.80 falan oluyor o TDP falan aşıyor olabilir ama sizin durumunuzda dahili GPU kullanmadığınız için sorun olmaz sanırım.
Ben 800MHz GPU 2.40 2.50'de CPU zorluyordum ısınma olmuyor ama ne kadar güç çekiyordur merak etmedim değil.

Parkcontrol en fazla 2.4 oluyor sizin içinde güvenlisi o.
Bu sürücüleri kullanın ekran kartınız için.

Sürücü olarak 20.4.2 kullanıyordum stabil diye yeni sürümlerde CPU kullanımı ve birkaç sorun daha varmış sizin kullandığınız stabil ise ona geçebilirim park Control ile K15 birlikte mi kullanacağım yoksa sadece PowerPlay ayarı değiştikten sonra park Control mu kullanacağım.

PowerPlay ayarını değiştirmeyin. Sadece ParkControl kullanın evet stabil sürüm.
ParkControl'de Güç Planı seçmek için bir çubuk var çubuktan Bitsum Highest Performance seçip Active derseniz otomatik ayarlıyor.
iGPU gerçekten çok yavaş onla pekte bir oyun oynayabildiğinizi düşünmüyorum ama.

Powerplay ayarını değiştirmeyin. Sadece parkcontrol kullanın evet stabil sürüm.
Parkcontrol'de güç planı seçmek için bir çubuk var çubuktan bitsum highest performance seçip active derseniz otomatik ayarlıyor.
iGPU gerçekten çok yavaş onla pek de bir oyun oynayabildiğinizi düşünmüyorum ama.

League of Legends ve Genshin Impact oynuyorum sadece o işlerde gayet yeterli oluyor 50-60 FPS alabiliyorum dropsuz park Control yükledim şimdi kullanıyorum bitsum dynamic Boost aktifleştireyim mi?

Son düzenleme:
A8-5600K var bende hiç overclock yapmadım.
Yine oynatıyor külüstür.
Masaüstü olunca ayrı tabi laptoplardaki A serisi çöp.
League of Legends ve Genshin Impact oynuyorum sadece o işlerde gayet yeterli oluyor 50-60 FPS alabiliyorum dropsuz park Control yükledim şimdi kullanıyorum bitsum dynamic Boost aktifleştireyim mi bir de üstte önerdiğiniz driver sürümü kullanıyor musunuz kullanıyorsanız memnun musunuz.
Dynamic Boost PC boştayken güç planını istediğin plana alıyor.
Sürücü sıkıntısız şuan kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı