AMD A10 7850K Sistem

Cem Güner

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşlar benim çok fazla bi bütçem yok o yüzden ekran kartsız bi sistem toplamak istedim.
Eski bilgisayarımdan kalma Kasa - PSU (400W) ve Hardiskim var. Benim düşündüğüm sistem

AMD A10 7850K 4Core 3,7GHz ATi Radeon7 BOX (FM2) - BizdeHesapli.Com

GIGABYTE F2A88XM-DS2 S/L/V DDR3 DVI 1xPCI FM2 - BizdeHesapli.Com

KINGSTON HX318C10F/8 FruyBlue 8x1 DDR3 1866 HyperX - BizdeHesapli.Com

Ben bunları uygun gördüm sizinde tavsiyelerinizi almak istedim. Sizce fiyata göre ekran kartsız uygun bi sistem midir?

RAM'i çift modül yapabilirsiniz. CPU'dan güç alıyorsunuz çünkü. Arkadaşların dediği gibi de 7870K olabilir belki.

APU almak düşük bütçede yapılabilecek en doğru hareket.

X4 860K + R7 250 yapın daha fazla performans alırsınız. Veya RAM den bir adet daha satın alacaksınız. Tek kanal bellek iyi performans veremiyor.

X4 860K + R7 250 yapın daha fazla performans alırsınız. Veya RAM den bir adet daha satın alacaksınız. Tek kanal bellek iyi performans veremiyor.
Benim bütçem şuanda düşük olduğu için böyle bi sisitem istiyorum daha sonra güzel bi ekran kartı takarım. Bellek konusunuda daha sonrada bi 8Gb daha takrım diye düşünürek tek kanal tercih ettim.
Ortalam 800 TL bütçeye tahmin edilebilir bir sistem. Bir tek işlemciyi A10 7870K yapabilirsin. Yakında stoklarda olur.
Acaba ne kadar sürer stoklara düşmesi duyrulalıda baya olmuş fiyatıda önemli tabi ne kadardan stoklarda olur.

A10 7850K nın içerisinde ki ekran kartı R7 250 bile değil. :) Bu yüzden böyle bir sistem önerdim. İşlemci olarakta Athlon X4 860K ve A10 7850K birebir aynı.

Athlon X4 860K yeni bir işlemcidir. Üretim teknolojiside yenidir. Tek çekirdek performansı FX serisinin önündedir. Tatmin etti mi ? A10 7850K ile X4 860K arasında işlemci adına bir fark yok. A10 7850K nın yanına 2133MHZ bellek taksan bile bir R7 250 etmiyor. Aynı fiyata daha fazla performans alıyorsun.

İşlemci adına bir fark yok ise geliştirme de yapılamaz. Ancak A10 7850K'ya ekstradan bir de R7 250 ya da 240 gibi bir ekran kartı takılarak performans katlanabilir.

Kesinlikle APU toplamalısınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı