AMD A8 7600 GPU çekirdeklerini değerlendirebilir miyiz?

Furkan Soysal

Kilopat
Daha fazla  
AMD A8 7600 kullanıyorum ve harici ekran kartı kullandığım için GPU çekirdekleri kapanıyor. Sorum şu kapanan GPU çekirdeklerini değerlendirebilir miyiz? Yani oyun performansını arttırmak da veya farklı bir amaç için kullanabilir miyiz?

Eğer harici olarak kullandığınız ekran kartı crossfire için uygun ise kısmen de olsa bunu yapabilirsiniz. Şöyle birkaç video bırakıyorum daha iyi anlamanız için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yapamazsın. Dual GPU vardı ama bazen stabil çalışmıyordu. Zaten yapabilmeniz için benzer bir ekran kartı almanız gerekiyordu.

Eğer harici olarak kullandığınız ekran kartı CrossFire için uygun ise kısmen de olsa bunu yapabilirsiniz. Şöyle birkaç video bırakıyorum daha iyi anlamanız için.

Hayır değil hocam MSI RX 460 4 GB kullanıyorum performansından memnunum ama işlemci için aynısını söylemiyorum.

Hayır değil hocam MSI RX 460 4 GB kullanıyorum performansından memnunum ama işlemci için aynısını söylemiyorum.
Evet o zaman Dual Graphics yapmak için ekran kartınız uygun değil. Eğer imkanınız var ise ve bulabilirseniz X4 880K, onu bulamazsanız X4 860K işlemci alarak FM2+ türünde en iyi işlemcilerden birini alıp performansı arttırabilirsiniz. Yani işlemciyi değiştirmek dışında performansı arttırmak için başka bir yöntem gözükmüyor maalesef.

Evet o zaman Dual Graphics yapmak için ekran kartınız uygun değil. Eğer imkanınız var ise ve bulabilirseniz X4 880k, onu bulamazsanız X4 860k işlemci alarak FM2+ türünde en iyi işlemcilerden birini alıp performansı arttırabilirsiniz. Yani işlemciyi değiştirmek dışında performansı arttırmak için başka bir yöntem gözükmüyor maalesef.

Şu anki ile aman aman fark olacak gibi durmuyor testlerde gördüğüm kadarıyla. Oturduğum yer İstanbul olmasına rağmen dediğiniz 2 işlemcide çok bulunmuyor.

Şu anki ile aman aman fark olacak gibi durmuyor testlerde gördüğüm kadarıyla. Oturduğum yer İstanbul olmasına rağmen dediğiniz 2 işlemcide çok bulunmuyor.
Ben ikinci kullandığım sistemde A8 5600K işlemciden X4 860K işlemciye geçmiştim. Sanki arada çağ atlamış gibi hissetmiştim o zaman. :) A8 7600 ile X4 860K arasında elbette performans farkı var ama sizi tatmin eder mi bilemem tabii. Ayrıca sarı sitede İstanbul'da satılan birkaç X4 860K işlemci buluyor. X4 860K işlemcinin güzel bir özelliği ise oldukça iyi bir OC potansiyeli var diyebilirim. Ben 4.5 Ghz OC şeklinde kullanıyorum şahsen.

Bu videoda güncel olarak bulabildiğim X4 860K performans videoları.

Şimdi yanlış anlaşılmasın sanki bu elemanda sürekli X4 860K övüyor diye sadece konu sahibinin en düşük bütçe ile sistemine göre en yüksek performansı nasıl alabileceğini anlattım o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı