AMD Adrenalin 2020 sürümlerinde siyah ekran sorunu

Turanv1

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Herkese iyi günler, ekran kartım MSI ARMOR RX 570 4 GB, ekran kartım için ne zaman 2020 sürücülerini yüklesem değişik süre zarflarında siyah ekran hatası alıyorum ve anakartımda CPU LED ışığı yanıyor. Driver olarak 19.12.1 sürümüne geçince hiçbir sorun yaşamıyorum sadece eski sürüme geçişte birkaç defa siyah ekran hatası alıyorum fakat sonra hiç almıyorum, bu konuda aynı hatayı alanlar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam klasik yapılacaklar vardır. DDU ile kaldırıp tekrar kurmanızı veya güvenli modda tekrar kurduğunuzu varsayarak bunları söylüyorum bende de RX 580 var. 19.11 sürücülerinde bende alıyordum aynı hatayı. AMD'nin sitesindeki Hata bildirme kısmına ayrıntılı bir şekilde sorunu anlatarak gönderdim. Bunu 3 güncelleme de de yaptım. Üçüncü güncellemede sorunumu çözdüler.

DDU ile kaldırdım ve AMD sayfasında kendi silme programını da denedim olmadı, bugün bilgisayara format attım ve en güncel sürücüyü yükledim yine aynı hatayı aldım hata bildirme konusuna bakacağım onu da deneyeyim fakata çok bezdirdi bu hata olur olmadık zamanda kapanması sinir bozucu.

Herkese iyi günler, ekran kartım MSI ARMOR RX 570 4 GB, ekran kartım için ne zaman 2020 sürücülerini yüklesem değişik süre zarflarında siyah ekran hatası alıyorum ve anakartımda CPU LED ışığı yanıyor. Driver olarak 19.12.1 sürümüne geçince hiçbir sorun yaşamıyorum sadece eski sürüme geçişte birkaç defa siyah ekran hatası alıyorum fakat sonra hiç almıyorum, bu konuda aynı hatayı alanlar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.
Aynı sorun bendede vardı birebir.Bu sorundan önce adrenalin 19.12.2 sürümü vardı.Onlarda bir problem olmuyordu.Ben ramimi değiştirdim,ondan sonra problem baş gösterdi.Bu arada adrenalin 20 yüklüydü sürücü olarak.Sizle birebir aynı sorunlara sahiptim.Xmp kapalı halde gözlemlemedim.Anakart ve ram servispointte.Uyumsuzluktan veya ramde bir problemden şüpheleniyorum.Bios sürümü düşürmekte çözüm olabilir diye duymuştum.Sürümü düşürttürdüm.Ama daha gelmedi anakart.Şu an bilmiyorum ne durumda.Sizde neyden sonra bu problem oldu?Olay görüntüleyicisinde kernel power hatasıda mevcuttur çok yüksek ihtimalle.Bir bakın derim.Bu hatada mavi ekran oluşmuyor,ekran kartı sürücüsü problem açabilir.Ben format atıp adrenalin 20 optional yüklemiştim.Ondada aynı problem oluyordu.Üstüne recommended whql sürümünü indirdim.Yine çözüm olmamıştı.En iyisi ddu ile silip 19 sürümünü yüklemek
Ne kadar sıklıkla alıyordunuz problemi acaba?

Sorunu 1 günde 2 defa alıyorum bazen almıyorum yeni sürücüyü yükleyince oluyor çünkü bu durum benim başıma 3 kere geldi çoğu kişi sanırım siyah ekran hatasını alıyor araştırdım biraz.

Sorunu 1 günde 2 defa alıyorum bazen almıyorum yeni sürücüyü yükleyince oluyor çünkü bu durum benim başıma 3 kere geldi çoğu kişi sanırım siyah ekran hatasını alıyor araştırdım biraz.
Kernel power hatası var mı acaba?Hangi sürücüde problem yoktu peki?Sorun nasıl oluyordu?Bire bir aynı sorunları yaşıyormuşuz çünkü.

Kernel power 41 hatasını alıyorum, 19.12.1 bu sürüme geri dönüş yapınca ise sadece eğer alırsam en fazla 1 2 defa alıyorum fakat sonradan hiç almıyorum sorun yaşamıyorum.

Kernel power 41 hatasını alıyorum, 19.12.1 bu sürüme geri dönüş yapınca ise sadece eğer alırsam en fazla 1 2 defa alıyorum fakat sonradan hiç almıyorum sorun yaşamıyorum.
Hiç bir problem yapmayacak bir sürüm yok mu peki ya?Amd nin klasik sürücü problemleri.Zannediyorsam 19.12.2 sürümü stabildi.Ddu ile silip veya normal olarak üstüne kurup denemek lazım
En iyisi temiz bir şekilde windowsu kurup bir süre hiç bir donanım driverı kurmadan winsowstaki hali hazırda bulunan driverlarla denemek lazım.Bir şey çakıştırma yapıyor 100%

Hiçbir donanım driverı kurmazsak ne anlamı kaldı ki dostum hem alakası olduğunu sanmıyorum sürücü sorunları çözülüyor deniliyor liste yapılıyor fakat hiçbir çözüm yok ortada.

Son düzenleme:
Hiçbir donanim driverı kurmazsak ne anlamı kaldı ki dostum hem alakası olduğunu sanmıyorum sürücü sorunları çözülüyor deniliyor liste yapılıyor fakat hiçbir çözüm yok ortada.
Windows sürücüleri ile halihazırda bulunan üreticilerin yayımladıkları sürücüler arasında problem olabiliyor.Benim kendi düşüncem.
Hiçbir donanım driverı kurmazsak ne anlamı kaldı ki dostum hem alakası olduğunu sanmıyorum sürücü sorunları çözülüyor deniliyor liste yapılıyor fakat hiçbir çözüm yok ortada.
Xmp kapalı haldede dener misiniz?Sonra bilgilendirirseniz sevinirim.
Ne yaptınız?Sanıyorsam wattman veya ekran kartında olan bir sorundan değil bu yaşanılan problem.Her sürücü stabil olmayabiliyor.19.12.2 sürücüsü gayet stabildi.Ddu kullanmadan üstüne yüklesem ne olur?Şu an onun haricinde iki adet sürücü yüklemiştim sadece sisteme.İlki formattan hemen sonra ikinciside 1 ay sonra falan.Bunların üstüme kursam.Yerel disk C de bulunan sürücü kalıntı dosayalarını silmekte fayda edermi acaba?
Hocam klasik yapılacaklar vardır. DDU ile kaldırıp tekrar kurmanızı veya güvenli modda tekrar kurduğunuzu varsayarak bunları söylüyorum bende de RX 580 var. 19.11 sürücülerinde bende alıyordum aynı hatayı. AMD'nin sitesindeki Hata bildirme kısmına ayrıntılı bir şekilde sorunu anlatarak gönderdim. Bunu 3 güncelleme de de yaptım. Üçüncü güncellemede sorunumu çözdüler.
?
Hocam hangi sürücüyü yüklememi tavsiye edersiniz?DDU çok gerekli mi?Üstüne kursak ne olur?
Hocam bendede bu olaylar olduğunda CPU led yanıyordu.Ekran kartı arızalı denip,onarım yapıldı dedi servis.Bu led'e kalırsa gördüğüm 10 kişinin işlemcisi arızalı mı yani?Pek inanmamak lazım o zaman?Siz yaşadınızmı sorunu son 1 aydır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı