AMD anakart montajında arka braket çıkarılmalı mı?

Luthen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi günler, AM4 sistemde stok fan kullanacağım için braketi sökmem gerekli. Fakat aklıma takılan soru arka braketi çıkarmalı mıyım? Stok fan sadece vidaları ile tutuyor diye biliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Arka braket vidaların gireceği delikleri sağlıyor, onu sökerseniz fanı anakarta vidalayamazsınız. Sadece işlemci tarafındaki iki parçayı sökün, alt braket kalacak, oradaki deliklerden alt brakete vidalayın.

Öncelikle sağ olun, işlemci tarafındaki iki parçayı sökünce arka braket direkt düşer mi?

Öncelikle sağ olun, işlemci tarafındaki iki parçayı sökünce arka braket direkt düşer mi?
rica ederim, anakart zemin üzerinde durmuyorsa düşebilir tabi, düşmesi sıkıntı yaratmıyor, braketi orada tutan bir mekanizma yok, düşerse tekrar yerine oturtup , düz bir zeminde üstten fanı montajlarsınız.. 4:14.dakya bakabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica ederim, anakart zemin üzerinde durmuyorsa düşebilir tabii, düşmesi sıkıntı yaratmıyor, braketi orada tutan bir mekanizma yok, düşerse tekrar yerine oturtup, düz bir zeminde üstten fanı montajlarsınız. 4:14.dakya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir sorum daha var, benim eski sistemim Intel ve MSI anakarttı şimdi ki sistemde Ryzen ve ASUS anakart kullanacağım ama HDD ve SSD'im duruyor onları kullanacağım. Herhangi bir sıkıntı yaşanır mı?

Windows'u kuracağınız diski, Windows kurulumunda formatlarsanız bir sıkıntı olmaz.

Montaj aşamasında ciddi sıkıntı çektim. AMD stok soğutucusu vidaları boşa dönüyor bir taraf tam sıkılıyor diğer taraf havada kalıyor. Anakartın üstünede çok az termal macun geldi. Sizce sıkıntı olur mu? Montajı bir bilgisayarcı ile yapmam gerekecek gibi duruyor.

Bİr sıkıntı olmaz merak etmeyin. Hafif vidanın üzerine basınc uygulamak gerek. Oradaki yaylı sistemi görmüşsünüzdür. Hafif bastırmadan yay çok gergin olduğu için vida havada kalıyor brakete oturmuyor. Fana değil de vidanın üzerine basınç uygulayıp az miktarda yerine oturtmak gerekiyor. Zorlanııyorsanız bilgisayarcıdan yardım alın, Amd nin fanında macun var , dışarıdan macun sürmenize gerek yok. Anakarta bulaşan macunu peçete , bez gibi birşeyle silip temizleyebilirsiniz. ( çok çok çok az kolonya sürebilirsiniz peçeteye)

Bir sıkıntı olmaz merak etmeyin. Hafif vidanın üzerine basınc uygulamak gerek. Oradaki yaylı sistemi görmüşsünüzdür. Hafif bastırmadan yay çok gergin olduğu için vida havada kalıyor brakete oturmuyor. Fana değil de vidanın üzerine basınç uygulayıp az miktarda yerine oturtmak gerekiyor. Zorlanııyorsanız bilgisayarcıdan yardım alın, AMD'nin fanında macun var, dışarıdan macun sürmenize gerek yok. Anakarta bulaşan macunu peçete, bez gibi bir şeyle silip temizleyebilirsiniz. ( çok çok çok az kolonya sürebilirsiniz peçeteye)

Pazartesi günü gideceğim bilgisayarcıya. İzopropil alkol ile temizlenirse sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ürünü Amazon'dan almıştım anakart ile birlikte eğer düzelmezse mecburen iade edeceğim. Sağ olun.

Montaj aşamasında ciddi sıkıntı çektim. AMD stok soğutucusu vidaları boşa dönüyor bir taraf tam sıkılıyor diğer taraf havada kalıyor. Anakartın üstünede çok az termal macun geldi. Sizce sıkıntı olur mu? Montajı bir bilgisayarcı ile yapmam gerekecek gibi duruyor.

Biraz bastırarak yapmak lazım yaylı çünkü. İlk yuvaya girmesi için biraz bastırmıştım ve bir de bir vidayı tamamen sıkmaya çalışıp sonra diğerine geçmeyin, hepsini yavaş yavaş sıkın.

Yeni konular

Geri
Yukarı