AMD ASPM nedir?

Emre5433

Decapat
Daha fazla  
RAM
2X Kingston Fury Beast RGB 8GB
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria NVMe 1TB 1700MB-1600MB/s M2
Ekran kartı
AMD Radeon RX 6800 XT
Anakart
Gigbyte B550
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
ESSSSSS.png

Technopat'ta gezinirken şöyle bir yorum buldum. Benim de ekran kartım RX 6800 XT, bu ASPM tam olarak nedir ve kapatmam bir sorun çıkartır mı?

Onun dışında nasıl kapatacağımı bilmiyorum, eğer kapatmada bir sorun olmazsa birisi anlatabilir mi veya videosu varsa gönderebilir mi? (bir de bu yazılımın ismi ASPM olmayabilir araştırırken ASPM diye hiçbir yerde bir şeyin olmadığını gördüm, bu yüzden ASPM diye yazdım)

Intel'in SpeedStep veya C1E'si.
Kapatırsanız evet daha iyi olabilir.
Peki, bir sorum var geminide "Ancak, bazı durumlarda ASPM, sistem kararlılığı sorunlarına neden olabilir." diye bir yazı var, bu sistem kararlılığı tam olarak nedir?
bir de ASPM'nin levelleri var sanırım bu ASPM'yi tam olarak kapatamadığımız anlamınamı gelir? yoksa bu leveller arasında kapatma seçeneği var mı?

Peki, bir sorum var geminide "Ancak, bazı durumlarda ASPM, sistem kararlılığı sorunlarına neden olabilir." diye bir yazı var, bu sistem kararlılığı tam olarak nedir?
bir de ASPM'nin levelleri var sanırım bu ASPM'yi tam olarak kapatamadığımız anlamınamı gelir? yoksa bu leveller arasında kapatma seçeneği var mı?
O sistem kararlılığı gözardı edilebilir bir şey. Overcloking durumlarında açık olması halinde stabiliteyi mahvediyor. Siz kapatın.

Leveller açıkken kendiliğinden değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı