Amd Athlon 64 X2 3800+ 2.00 Ghz Overclock Potansiyeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha yardım edemedim yahu :)

Overclock ayarlarına erişim 1. resimdeki "Jumperfree" configuration ve altındaki "cpu configuration" seçeneklerinden olacak. Sana zahmet bana JumperFree ve cpu configuration'un içerilerine girerek resimlerini de atabilirsen bu işi hallederiz. :)

Asus o.c profile ; Anakartın kendi içerisinde belirlenmiş overclock profillerini içeriyor. Orada otomatik olarak yapılabilecek bir kaç overclock seçeneği var, örneğin %5 , %10 gibi hazır ayarlar. Hazır ayarlardan var ise %10 veya daha yüksek bir seçenek iyi olur. %10 olsa 2.2 ghz e çıkar.

@BlueGene Asus OC Profile'de her zaman profil yüklü olmuyor. Bazen senin yaptığın OC değerleri kaydetmesine izin veriyor.

Daha yardım edemedim yahu :)

Overclock ayarlarına erişim 1. resimdeki "Jumperfree" configuration ve altındaki "cpu configuration" seçeneklerinden olacak. Sana zahmet bana JumperFree ve cpu configuration'un içerilerine girerek resimlerini de atabilirsen bu işi hallederiz. :)

Asus o.c profile ; Anakartın kendi içerisinde belirlenmiş overclock profillerini içeriyor. Orada otomatik olarak yapılabilecek bir kaç overclock seçeneği var, örneğin %5 , %10 gibi hazır ayarlar. Hazır ayarlardan var ise %10 veya daha yüksek bir seçenek iyi olur. %10 olsa 2.2 ghz e çıkar.

İstediğiniz görüntüleri koyuyorum hemen mesajda. :) Daha önce asus oc kısmından yapmıştım ama orada mavi ekran hatası aldım işte.

@SypeR
Haklısın hiç asus anakart kullanmadım. Gerçekten :) O yüzden iddia etmiyorum ki resimleri istedim ona göre yardım edeceğim. Bilgi için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
eX32A7.jpg

emNqmR.jpg

Buyrun görüntüleri yükledim. :)

- - - Güncellendi - - -

@BlueGene Asus OC Profile'de her zaman profil yüklü olmuyor. Bazen senin yaptığın OC değerleri kaydetmesine izin veriyor.

Yani normal oc yaptıktan sonra o ayarları orada ki profile kayıt edebiliyor muyuz. Bios güncelleme de ya da sıfırlama da stabil olan değerleri direk seçiyoruz sanırım öyle değil mi?

Mesela benim eski bilgisayardaki JumperFree'de FSB miktarını kendi seçtiriyor fakat en yüksek değer benim 4200+ işlemcinin(bunun 2 üst modeli) standart hızı olan 2.2GHz'i seçtirtiyor. BIOS Update yapayım dedim BIOS dosyasını okutamadım. Kaldı öyle gidiyor :D

- - - Güncellendi - - -

AI Overclocking seçeneğindeki tüm seçenekleri tek tek dene. İllaki o %5-10-15-20 şeklinde arttırılmış OC değerlerini göreceksin.

Mesela benim eski bilgisayardaki JumperFree'de FSB miktarını kendi seçtiriyor fakat en yüksek değer benim 4200+ işlemcinin(bunun 2 üst modeli) standart hızı olan 2.2GHz'i seçtirtiyor. BIOS Update yapayım dedim BIOS dosyasını okutamadım. Kaldı öyle gidiyor :D

Ya bende bir şekilde şu işlemciyi 2.2 yada 2.4 yapabilirsem bir yararını görürüm sanırım diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. :) Bu arada sizinle konuştuğumuz soğutucuyu aldım en fazla 47 dereceyi gördüm şimdilik. O da 3 saatlik dota'nın ardından o kadar oldu. Önceden boşta 60 larda yükte 102 lerdeydi. :) Yani soğutucu çok güzel. O yüzden de cesaretlendim ya zaten. :)

- - - Güncellendi - - -

AI Overclock'a tıkladığımda karşıma ilk görüntü çıkıyor sonrasında manuel dediğimde ise ikinci görüntü çıkıyor. Bu aşamada ne yapmam gerekiyor.

wjNYzD.jpg

x0p2bL.jpg

200 mhz de çok bir performans etkisi olmaz biraz daha çıkarsan güzel olur tabi ki. Ama adım adım gidilmesi gerekiyor. Sanırım seni ilgilendiren ayar en altta ki AMD Overlocking configuration. FSB ayarlarını ve voltaj ayarlarını oradan yapacağız.

Yeni resimlerde A.İ içindeki profillerden hata almıştın sanırım? O yüzden orası manuel kalsın ve CPU Frequensy yavaş yavaş yükseltmelisin. Ama bir önce ki menüse AMD overlocking configuration içinde ram hızlarını da denetleyebileceğimiz bir ekran olması lazım. Ram hızını düşürmez isek cpu frekansı ile orantılı olarak ram ler de hızlanacak o yüzden pc açılmayabilir. Anakartın 800 mhz in üzerini desteklemiyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı