Amd Athlon 64 X2 3800+ 2.00 Ghz Overclock Potansiyeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
200 mhz de çok bir performans etkisi olmaz biraz daha çıkarsan güzel olur tabi ki. Ama adım adım gidilmesi gerekiyor. Sanırım seni ilgilendiren ayar en altta ki AMD Overlocking configuration. FSB ayarlarını ve voltaj ayarlarını oradan yapacağız.

O 200 zaten standart olanı. Onu ben yükseltmedim yani. Göstermek için girdim oraya. Şimdi AMD Overclocking configuration sekmesine girince izleyeceğim adımlar ne olacak acaba?

- - - Güncellendi - - -

Standart altından o dediğim %'lik bölümünü açabilirsin.

Standartın altında ki Overclock profile dediğim zaman orada auto yazan kısımda overclock profile yazıyor. Yani eskiden belirlenen bir ayar geçerli kılınıyor galiba.

Oradaki bütün seçenekler değişebilecek değerler olması lazım. Bizi ilgilendiren cpu frequensy dram frequensy ve voltajlar olacak. İlk etapta DRAM frequensy ye girerek ram hızını düşürmek ve reset atıp fsb ile oynamak. Aslında öğlen verdiğim linkte bundan sonraki bütün adımları daha kolay anlarsın.

Şimdi sizin dediğiniz yerin görüntüsünü aldım. Galiba buradan. Şimdi neyi ne kadar artırmam lazım ve Voltage verecek miyiz. Ramlerle ilgili birşey yapacak mıyız? Çok soru sordum sağolun sizde üşenmeden yardım ediyorsunuz. :)

KnNGWl.jpg

Bu resim işlemci frekans çarpanını değiştirmek için. Aşırı hassas frekanslar kovalamadıkça burası sabit x10 kalacak :) Bizim işimiz CPu Frequensy ile. Buradaki cpu çarpanından kasıt az önce değişmiyor dediğin 200 vardı ya bu çarpanlar o 200 ü çarpıyor. Biz ufak adımlar ile 200 ü yükselteceğiz 250 yapabilirsen 2.5 ghz olur 300 yaparsan 3 ghz gibi :) Ama uykum geldi yarın devam etsek olur mu ?

Bu resim işlemci frekans çarpanını değiştirmek için. Aşırı hassas frekanslar kovalamadıkça burası sabit x10 kalacak :) Bizim işimiz CPu Frequensy ile. Buradaki cpu çarpanından kasıt az önce değişmiyor dediğin 200 vardı ya bu çarpanlar o 200 ü çarpıyor. Biz ufak adımlar ile 200 ü yükselteceğiz 250 yapabilirsen 2.5 ghz olur 300 yaparsan 3 ghz gibi :) Ama uykum geldi yarın devam etsek olur mu ?

Tabiki dostum çok teşekkür ederim şimdiye kadar ki yardımın için. Birde size ulaşabileceğim başka bir adres var mı steam ya da facebook gibi. Daha rahat konuşmak açısından söylüyorum. Yani sizin için de ugunsa oralardan iletişime geçebiliriz.

Yarın hallederiz facebook tan konuşabiliriz sorun olmaz burası yada orası :) Ama sen benim verdiğim linki bi güzel oku aklına yatsın bazı şeyler. Orada bahsettiğim her bir ayar overclock seçeneği olan her anakartta mutlaka vardır.

İyi geceler.

Yarın hallederiz facebook tan konuşabiliriz sorun olmaz burası yada orası :) Ama sen benim verdiğim linki bi güzel oku aklına yatsın bazı şeyler. Orada bahsettiğim her bir ayar overclock seçeneği olan her anakartta mutlaka vardır.

İyi geceler.

Peki dostum tekrar okuyacağım. Teşekkür ederim yardımın için tekrardan. :)

- - - Güncellendi - - -

@BlueGene hocam merhabalar. Size pm yoluyla ulaşamıyorum malesef mesaj sayım tutmuyor. Kaldığımız yerden devam edebilir miyiz siz müsait olduğunuzda. :)

Merhaba. Bu gün işlerim biraz yoğun. Devam ederiz tabi ama akşam daha müsait olurum. Yazıyı okudun mu ? Takıldığın yerler varsa sor cevaplarım. Ha birde bios ta cpu frekansını değiştireceğin yeri, Ram hızının nereden ayarlandığı ve cpu voltaj kısmı, North Bridge voltaj kısmını buldun mu ? Muhtemelen bütün hepsi AMD Overclocking configuration içerisindedir.

Merhaba. Bu gün işlerim biraz yoğun. Devam ederiz tabi ama akşam daha müsait olurum. Yazıyı okudun mu ? Takıldığın yerler varsa sor cevaplarım. Ha birde bios ta cpu frekansını değiştireceğin yeri, Ram hızının nereden ayarlandığı ve cpu voltaj kısmı, North Bridge voltaj kısmını buldun mu ? Muhtemelen bütün hepsi AMD Overclocking configuration içerisindedir.

Yazıyı okudum. Soracaklarımı kafamda toparlayıp bir kerede sorayım sizde müsait olduğunuzda cevaplarsanız sevinirim. :) Hayır bulamadım. Ama şu anda tekrar menülere gireceğim yazıyı da tekrar okuyup soruları oluşturacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı