Amd Athlon 64 X2 3800+ 2.00 Ghz Overclock Potansiyeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Yeni soğutucunun montajını yaptım. Soğutucu Cooler Master'ın Blizzard T2 Mini modelidir. AIDA 64 ile 15 dakikalık testte en yüksek 42 dereceyi görürken boşta ise 35 lere kadar düşüyor sıcaklık.

Biraz da olsa işlemciye overclock yapmak istiyorum. En azından 2.2 ya da 2.4 olabilir. Daha önceden denedim ancak ilk basamakta bile mavi ekran hatası aldım. Overclock yapmayı bilmediğim için olabilir. Anakartın kendi özelliğini kullanmıştım.

Şimdi anakartın modeline göre nasıl yapacağımı en fazla ne kadar yapabileceğimi anlatabilir misiniz? Birde işlemci overclockta ram leri de overclock yapmak gerekiyor mu? Herkese teşekkürler. Sistemin tamamı.

• Amd Athlon 64 X2 3800+ 2.00 Ghz
  • Asus M2N anakart.
  • DDR2 667 Mhz 3 GB RAM
  • Sapphire HD 6670 2 GB 128 Bit ekran kartı.
  • Corsair VS 450 Watt güç kaynağı.

Eskiden yayımlamış olduğum bir rehber var ama bu forumda değil link versem yöneticiler kızar mı acaba?

Anakart'ın tam modeli M2N değil mi ? Yani devamında M2N-MX-SE gibi gitmiyor..

Evet sadece M2N diye geçiyor. Linki de bu dostum: https://www.asus.com/Motherboards/M2N/

- - - Güncellendi - - -

Taa 2009 da yaşadığım bir macera sonrası yazmıştım. Genelde eski nesil AMD cpular için :) Umarım faydası dokunur...
Overclock Yapmaya Yeni Başlayan Arkadaşlar... - Overclock - PC Labs Forumları

Başka bir sitenin linkini verip kimseyi kızdırmak veya yönlendirmek gibi bir amacım kesinlikle yok bilginize...

Rehberi inceliyorum hocam çok sağolun kızacaklarını sanmıyorum sonuçta niyet iyi. :) Belki Burak Bey ceza verebilir anlamsız yere ;) Yok yok şaka kendisi de kötü niyetli değildir bilerek vermez bana çok verdi de ama türkçe kurallarından oda haklı olarak. :)

Rehber işinize yarar ise bilgi verirseniz sevinirim :)

Rehber işime yaradı bilgilendirme olarak ancak benim anakartımda menüler biraz farklı sanırım. Yani anakartın menülerini bilen bir arkadaştan detaylı yardım bekliyorum. Şu değerleri şu kadar artırarak dene sonra stabil olursa aynen devam et gibisinden. Umarım anlatabilmişimdir. Çünkü bu konuda gerçekten sıfırım. :)

Bios a girip "Advanced" sekmesine girip ne gördüğünü yazarmısın :) aradığın bütün ayarlar orada mevcut. O andan itibaren ne yapman gerektiğini anlatabilirim.

Öncelikle teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için. Size ekran görüntüsü koyuyorum.
İlk görüntü advenced seçeneğidir. İkinci görüntü ise asus o.c. profile diye birşey var ne işe yarıyor. Orasıyla bir işimiz var mı?

KgbNgZ.jpg

Kl4o5B.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı