AMD Autocad açmıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sakın kötülemeye çalıştığımı düşünmeyin. Sadece toplayacağım bilgisayarda sorun çıkma ihtimaline karşı şüpheleniyorum. Fakat babam üstüne de arkadaşlarım kötü falan deyince bende sistemim hakkında endişelendim. Teşekkürler.

Sistem toplayacağım ve arkadaşlarım "3 yıla yanar o" "i7 daha iyi" "AMD kötü" tarzı şeyler söylediler.

Böyle insanlarla arkadaşlık yapma. Hayatında dergi veya makale okumamış, her şeyi kulaktan dolma öğrenen embesil insanlardan tavsiye alma. Eğer bu insanların tavsiyesine kulak vereceksen lütfen bize sorma. AMD, Guinness Rekorlar Kitabı'na iki defa girmiş bir firmadır. Sana önerdiğim FX serisi işlemci de dünyada 8 GHZ barajını aşan tek işlemcidir.

Yeni nesil AMD işlemciler, Intel'den daha serin çalışmaktalar. AMD işlemcilerin ısındığı dönemler, bundan 8-10 yıl önceydi. Ki biz Intel'in Presscott işlemcilerinin yandığını da biliriz. Bilgilerini güncellemeyen, kendini geliştirmeyen, at gözlüklü insanlar hala AMD'nin ısındığını iddia eder. Ayrıca o zamanlar AMD işlemcilerin ısınmasının nedeni, sana şu anda AMD ısınyor diyen geri zekalıların millete ucuz işlemci soğutucu satıp termal macun kullanmamasından başka bir şey değildi.

Bir de Intel'den daha fazla kar eden satıcılar AMD'yi kötülerler.

Hale bak ya. Sene olmuş 2012, hala insanlara AMD'nin ısınmadığını anlatmak zorunda kalıyorum... Biraz mantığını kullan. Isınan işlemciyi AMD piyasaya sürer mi böyle rekabetçi bir dünyada?

İşte bende bundan bahsediyordum abi nasıl ısına ısına Intel'in rakibi diye. Çok rahatladım okuyunca çok teşekkürler. Öğlene doğru gidip dediğin sistemi alıyorum abi.

- - - Güncellendi - - -

Abi hazır buradayken bi de işlemci soğutucusu almayı düşünüyorum. Tavsiyen nedir?

Soğutucular konusunda fazla test yapmadım. Ama XIGMATEK HDT-S1284F önerebilirim. Dikkat etmen gereken konu şu:

En az 4 adet ısı borusu olmalı
Isı boruları doğrudan işlemciye temas etmeli (HDT teknolojisi)
PWM özelliği olmalı

Tamam neyse. Ben sana 2000'TL ye önereyim pc.

-(İŞLEMCİ) - İntel Core i5 2500K
-(ANAKART) - Msi z77a-g45
-(RAM BELLEK) - G.skill 8Gb (2x4) 1600Mhz
-(EKRAN KARTI) - Msi Hd7850 .O.C Çift fan
-(SABİT DİSK) - Seagate 1Tb Harddisk
-(KASA) - Nox Blaze Sx Kasa
-(PSU) - Seasonic Sea-Ss-650Ht 80Plus 650W

Tolpam fiyat... 2137'TL inventus.com.tr den alırsan, çok uygun fiyata gelir.

Ekleme: Eyer 200'Tl veremem dersen, şöyle Bir sistem olabilir.

-(İŞLEMCİ) - Amd Fx6100
-(ANAKART) - Asrock z77, pro 3
-(RAM BELLEK) - G.skill 8Gb (2x4) 1600Mhz
-(EKRAN KARTI) - Hd7850 2Gb 256Bit
-(SABİT DİSK) - Seagate 500Gb hard Disk
-(KASA) - Nox Blaze Sx Kasa
-(PSU) - Seasonic Sea-Ss-650Ht 80Plus 650W

Toplam fiyat... 1846'TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri