AMD Chipset ve RAIDXpert Nedir ?

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımın donanımları ilk hali değil baya eski bilgisayar ve ben bazı bileşenlerini değiştirdim. Benim ekran kartım AMD R7, işlemci Intel Quad Core, anakart baya eski Gigabyte GA-G-31m-ES2L bu donanımlara sahibim.

Yakın süre zaafında ekran kartımın fanı yandı ve servise gönderdim sağolsun MSI servisi garanti belgesinde en geç 20 gün yazmasına rağmen bugünle tam 1 ay oldu ve daha yeni elime geçti(şaşırtıcı olan servis kağıdının üstünde servise teslim tarihi 05.11.2017, onarım tarihi 06.11.2017 yazması) ve şuan ekran kartını takacağım.

Ben ekran kartı sürücüsünü sıfırdan kuracağım ancak daha önce hep AMD sitesi üzerinden kart bilgilerimi girip en güncel sürüm olan sürücüyü indirip kurardım. Ancak bugün " Optional Downloads " diye bir başlık gözüme çarptı ve tıkladım. Bu kısımda 2 farklı dosya seçeneği mevcuttu.

1. Dosya AMD Chipset Drivers
2. Dosya AMD RAIDXpert Utility

Ben sıfır kurulumda normal sürücü mü yüklemem gerekiyor yoksa yukarıda ki seçeneklerden birini mi? Benim bilgim eğer anakart AMD ise Chipset yüklenir ama yinede sizlere uzmanlara sormak istedim.

Yardımcı olursanız çok minnettar olurum, şimdiden çok teşekkürler zaman ayırdığınız için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı