AMD ekran kartı alınır mı?

Hocam monitör tercihim henüz yok. Laptop kullanıyorum elimde monitör de olmadığından ne seçeceğimi bilmiyorum.

Zaten bu butceye bakarsak FHD monitor olur. RX 6800 sistem zaten DDR4 ve AM5 soket degil. Monitorsuz attigimi alacaksaniz DDR5 ve AM5 soket...

Attığınız sistem 4060 hocam, 4060 Ti değil.

Bir suru sistem attim. Butcesine, monitorune gore secsin. RX 6800 sistem iyidir ama QHD olmayacaksa şov, gerek yok, fazlalik.
Zaten monitorle alacaksaniz RX 6800 yerine RC 6700 XT tercihi kalıyor, 4060 Ti sistemi alabilirsiniz boyle durun olursa. 3 yilini dolduracak, 3 yasina gelecek, 4000 serisi kadar DLSS 3.5 ve DLSS kare olusturma kadar performans vadedemiyorsa olmaz.

RX 6700 XT bir sistemin degeri maksimum 19k olmali.

Şöyle bir özet geçmek isterim, AMD ekran kartları ve NVIDIA ekran kartlarının iyi olduğu farklı alanlar var. NVIDIA pazarlama taktiği olarak VRAM'ini mid-range ve low-range modellerde az bırakır ki yetersiz geldiğinde kullanıcı yüksek modeller almaya teşvik olsun. Ancak bir yandan DLSS 3.5, NVIDIA Broadcast sadece birer örnek olur; teknoloji konusunda NVIDIA yukarıdan el sallar.

AMD'nin ise bu tür kaygıları yoktur, VRAM'i kısmaz, kas gücü yerindedir. Fiyat olarak da ucuzdur. Ancak AMD kart eskidiği zaman iş biter. NVIDIA da bu yüzden teknolojiyle işi kotarır, kartın ömrünü uzatır.

Kısaca uzun soluklu olarak NVIDIA tercih edebilirsiniz ancak aradaki farka değecek bir fark mıdır değil midir, tartışılır. Farkı ödeyecek bütçeniz olursa NVIDIA alın geçin. Olmadı AMD bir kart alıp keyfinize bakar, daha sonra ikinci elden satıp yükseltirsiniz. Ham performans olarak AMD önde ancak ileride DLSS desteksiz oyun çok az kalır, NVIDIA öne geçer gibime geliyor.

Nihai karar size kalır tabii.

Zaten bu butceye bakarsak FHD monitor olur. RX 6800 sistem zaten DDR4 ve AM5 soket degil. Monitorsuz attigimi alacaksaniz DDR5 ve AM5 soket...

Bir suru sistem attim. Butcesine, monitorune gore secsin. RX 6800 sistem iyidir ama QHD olmayacaksa şov, gerek yok, fazlalik.
Zaten monitorle alacaksaniz RX 6800 yerine RC 6700 XT tercihi kalıyor, 4060 Ti sistemi alabilirsiniz boyle durun olursa. 3 yilini dolduracak, 3 yasina gelecek, 4000 serisi kadar DLSS 3.5 ve DLSS kare olusturma kadar performans vadedemiyorsa olmaz.

RX 6700 XT bir sistemin degeri maksimum 19k olmali.
Hocam uzun bir süre sistem değişikliği yapamayacağımdan dolayı ve monitör vs. de değiştiremeyeceğim için sizin öneriniz ne olur?

QHD olmayacaksa şov, gerek yok, fazlalik.
Katılıyorum Hocam ama 20K bütçeye alabileceği en iyi sistemi alsın taraftarıyım ben.
3 yilini dolduracak, 3 yasina gelecek, 4000 serisi kadar DLSS 3.5 ve DLSS kare olusturma kadar performans vadedemiyorsa olmaz.
FSR 3 çıkıyor Hocam, rakibi de var DLSS'in artık.

Katılıyorum Hocam ama 20K bütçeye alabileceği en iyi sistemi alsın taraftarıyım ben.

FSR 3 çıkıyor Hocam, rakibi de var DLSS'in artık.
Hocam siz ne önerirsiniz? Ben uzun bir süre parça değişikliği yapamam sistemde. Monitör de değiştiremem maalesef bir süre aynı sistemle idare edeceğim. Siz bu koşullarda hangisini tercih ederdiniz?

Hocam uzun bir süre sistem değişikliği yapamayacağımdan dolayı ve monitör vs. de değiştiremeyeceğim için sizin öneriniz ne olur?

Dh eagle ve attigim monitor. 23K sistem, 4000 TL monitor.

Attigim 25k RTX 4060 Ti, DDR5 ve AM5 olup monitorden kisabilirsiniz ya da sonraya birakabilisiniz, daha iyidir.

Dedigim gibi, RX 6800 sistem 25k fiyatbandi icin iyidir ama hem QHD oynanmayip FHD oynanacaksa, şov olur.

Zaten 25k bandina DDR5, AM5 soket RTX 4060 Ti varken FHD icin daha iyi olur.

Karar sizin. 3 yilini dolduracak Radeon kartlari almak istiyorsaniz, olabilir.

Yeni Radeon kartlarin sistemini de bekleyebilirsin.

Hocam siz ne önerirsiniz? Ben uzun bir süre parça değişikliği yapamam sistemde. Monitör de değiştiremem maalesef bir süre aynı sistemle idare edeceğim. Siz bu koşullarda hangisini tercih ederdiniz?
Bütçenizi 21K₺ Bilgisayar 4K₺ Monitör için kullanmanız yönünde olur fikrim, RX 6700 XT bir sistem alabilirsiniz ya da muadili RTX 4060 alabilirsiniz.

Dh eagle ve attigim monitor. 23K sistem, 4000 TL monitor.

Attigim 25k RTX 4060 Ti, DDR5 ve AM5 olup monitorden kisabilirsiniz ya da sonraya birakabilisiniz, daha iyidir.

Dedigim gibi, RX 6800 sistem 25k fiyatbandi icin iyidir ama hem QHD oynanmayip FHD oynanacaksa, şov olur.

Zaten 25k bandina DDR5, AM5 soket RTX 4060 Ti varken FHD icin daha iyi olur.

Karar sizin. 3 yilini dolduracak Radeon kartlari almak istiyorsaniz, olabilir.

Yeni Radeon kartlarin sistemini de bekleyebilirsin.
Saolun hocam teşekkürler önerileriniz için. :)

Bütçenizi 21K₺ Bilgisayar 4K₺ Monitör için kullanmanız yönünde olur fikrim, RX 6700 XT bir sistem alabilirsiniz ya da muadili RTX 4060 alabilirsiniz.
Hocam sizi de çok tuttum kusura bakmayın 4060'ın 16gb olanını mı tercih edeyim yoksa 4060ti'ın 16gb olanını tercih etsem fiyat çok mu artar?

Bütçenizi 21k₺ bilgisayar 4k₺ monitör için kullanmanız yönünde olur fikrim, RX 6700 XT bir sistem alabilirsiniz ya da muadili RTX 4060 alabilirsiniz.

21k RX 6700 XT sistem kotu olur. 27k bütçe varsa 23K attigim 13400F, RTX4060 Ti ve 4000 TL monitor.

Bakin, NVIDIA 3000 serisindeyken ben de RX 6000 serisini oneriyordum ama artik eskidi, olmaz. NVIDIA, 4000 serisiyle mukemmel fark atti. DLSS 3.5 ve muazzam DLSS kare olusturma var. Yeni mimari, yasli bir karttan daha iyidir.

Sağ olun hocam teşekkürler önerileriniz için. :)

Hocam sizi de çok tuttum kusura bakmayın 4060'ın 16 GB olanını mı tercih edeyim yoksa 4060 Ti'ın 16 GB olanını tercih etsem fiyat çok mu artar?

Evet, en asagi 28k tutar fiyat 4060 Ti 16 GB icin. O yuzden onermem. Zaten FHD icin 8 GB VRAM yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı