AMD Ekran Kartı Kullananlar Netflix 4K İzleyemeyecekler

Netflix UHD yani en üst seviye pakete sahibim, 4K izlemek için tüm gereksinimler karşılanıyor. TV tarafında izlerken sorun yok, eğer içeriğin başlık kısmında "4K ya da UHD" yazıyorsa TV'de 4K olarak izleyebiliyorum.
Windows 10 PC kısmında ise bir türlü görüntü 4K olmuyordu. Bir sürü şey denedim olmadı, en sonunda canlı destek ile bağlantı kurdum ve derdimi anlattım.
Sonuç: Netflix sadece Nvidia destekliyormuş henüz AMD desteklemiyormuş. Bu yüzden Windows 10'da 4K izleyemiyormuşum.

Burada da konuşmanın bir kısmı.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg

Merhaba, Microsoft HEVC Codec yüklendikten sonra kullanabiliyor olmanız lazım. Netfilix ne der bilemem... ama hızlıca ygulamadan deneyebilirsiniz.

Netflix UHD yani en üst seviye pakete sahibim, 4K izlemek için tüm gereksinimler karşılanıyor. TV tarafında izlerken sorun yok, eğer içeriğin başlık kısmında "4K ya da UHD" yazıyorsa TV'de 4K olarak izleyebiliyorum.
Windows 10 PC kısmında ise bir türlü görüntü 4K olmuyordu. Bir sürü şey denedim olmadı, en sonunda canlı destek ile bağlantı kurdum ve derdimi anlattım.
Sonuç: Netflix sadece Nvidia destekliyormuş henüz AMD desteklemiyormuş. Bu yüzden Windows 10'da 4K izleyemiyormuşum.

Burada da konuşmanın bir kısmı.Eki Görüntüle 393263Eki Görüntüle 393264Eki Görüntüle 393265Eki Görüntüle 393266

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı