AMD ekran kartı tarafında nasıl?

Bütçe
minimum ne olabiliyorsa (10k'yı aşmasın)

akumut

Decapat
Daha fazla  
GTX770 kullanıcısıyım fakat bozuldu ve yeni sistem toplamaya karar verdim. Ryzen 5 5600X ve B550 Tomahawk'e sahibim. Geçici olarak MSI Radeon 7 250 kullanıyorum ve sistemi idare ediyor. Acaba yeni sistemde RTX3060 Ti mı yoksa AMD tarafından mı bir ekran kartı temin etsem? İhtiyacım rahat 8 sene götürmesi, yüksek performans ve Ray Tracing. Tahminen 3-4 aya alacağım. 3060 mı beklesem?

Ray Tracing konusunda AMD başarılı değil. bu eksiğini bir nebze uygun fiyatıyla dengeliyor. Ray Tracing özelliğini kullanmak istiyorsanız Nvidia alın, ama ne alırsanız alın 8 sene götürmeyecektir.

GTX770 kullanıcısıyım fakat bozuldu ve yeni sistem toplamaya karar verdim. Ryzen 5 5600X ve B550 Tomahawk'e sahibim. Geçici olarak MSI Radeon 7 250 kullanıyorum ve sistemi idare ediyor. Acaba yeni sistemde RTX3060 Ti mı yoksa AMD tarafından mı bir ekran kartı temin etsem? İhtiyacım rahat 8 sene götürmesi, yüksek performans ve Ray Tracing. Tahminen 3-4 aya alacağım. 3060 mı beklesem?

Orta ve giriş seviyesinde AMD tercih ederim daha F/P oluyor fakat üst seviye için NVIDIA derim. Yani 3060 Ti daha mantıklı.Ayrıca hiçbir kart ve sistem 8 sene yüksek performansda götürmez

8 Yıl götürmesinin imkanı olmadığı gibi, 4 yıl boyunca her gün kenara 10 lira atsan sıfır sistem parası çıkıyor zaten. Sistemde değişiklik yapmadan o kadar süre kullanmak çok zor. Ekran kartı olarak kesinlikle Nvidia tercih et.

NVIDIA daha iyi ve NVIDIA'nın driverleri daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı