AMD ekran kartında çözünürlük düşürmeye rağmen FPS artmama sorunu

messiwo1905

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda Nvidia'dan AMD'ye geçmiş bulunmaktayım. RX 570 kullanıyorum. Oyunlarda yüksek FPS almak için 1920x1080 yerine 1366x768'a düsürüp daha yüksek FPS almak istiyorum fakat düşürdüğümde olması gerekenden daha fazla görüntü bozulması oluyor. Üstelik FPS aynı kalıyor hatta daha da azalıyor. Nvidia kullanırken bunu her oyunda yaptığımda FPS artışı olurdu ama AMD ekran kartında bunu nasıl yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada unutmadan, eğer daha fazla FPS alayım deyip, ayarları kısarsanız yüksek FPS alamazsınız. Kart için en iyi ayarlamaları yapın. Önce Ultra ayarlara çekin, iyi değilse yavaş yavaş düşürün ayarları.

Anakart: H55 USB 3.0
İşlemci: Xeon x3470
Ram: Kingston HyperX 6GB(3x2GB) DDR3 1600MHz CL9 Ram
Power: 500w
1) İşlemci darboğazı.
2) Ram yetersizliği.

Rx 570 720p'yi desteklese de, çözünürlüğü düşürdüğünüz durumda yük ekran kartından işlemcinin üzerine biner. İşlemcin de bunu kaldırabilecek bir işlemci değil. Ayarları yükseğe aldın diyelim, bir nebze işlemci rahatlar, bu sefer RAM darboğazı başlar ki, artık oyunlar minimum 8 GB RAM kullanıyor dostum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı