AMD ekran kartında çözünürlük düşürmeye rağmen FPS artmama sorunu

messiwo1905

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda Nvidia'dan AMD'ye geçmiş bulunmaktayım. RX 570 kullanıyorum. Oyunlarda yüksek FPS almak için 1920x1080 yerine 1366x768'a düsürüp daha yüksek FPS almak istiyorum fakat düşürdüğümde olması gerekenden daha fazla görüntü bozulması oluyor. Üstelik FPS aynı kalıyor hatta daha da azalıyor. Nvidia kullanırken bunu her oyunda yaptığımda FPS artışı olurdu ama AMD ekran kartında bunu nasıl yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizi belirtirseniz daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz işlemciniz ekran kartınızı besleyemediği için düşük FPS alıyor olabilirsiniz düşürünce bu sefer yük ekran kartından işlemciye geçer.

Benim naçizane fikrim işlemciniz RX570 i beslemeye yetmiyor ve darboğaza giriyor. İşlemcinizi söylerseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Şimdi, bir kere "AMD ekran kartlarında" demeniz yanlış. Bu, tüm AMD ekran kartlarını kullandığınız ve hepsinde aynı sorunu yaşadığınız anlama gelir. Öncelikle problemi karta atmadan önce, sistemin geneline bakın. İşlemcinizi bilmiyoruz. Belki Pentium kullanıyorsunuz, belki i9? Bizler müneccim değiliz. Tam sistemi belirttikten sonra sağlıklı yorum yapabiliriz.

Şimdi, bir kere "AMD ekran kartlarında" demeniz yanlış. Bu, tüm AMD ekran kartlarını kullandığınız ve hepsinde aynı sorunu yaşadığınız anlama gelir. Öncelikle problemi karta atmadan önce, sistemin geneline bakın. İşlemcinizi bilmiyoruz. Belki Pentium kullanıyorsunuz, belki i9? Bizler müneccim değiliz. Tam sistemi belirttikten sonra sağlıklı yorum yapabiliriz.
Mesela aynı şekilde ben de aynı ekran kartını kullanıyorum 2 gün önce topladım kasamı fakat hiçbir oyunda böyle bir problemle karşılaşmadım. Yorumunuzu çok mantıklı buluyorum. AMD işlemci ve ekran kartlarına bir ön yargı var bizim ülkemizde.

Yanlış bir algılama söz konusu şuan. Ben AMD ekran kartını kötüleme veya genelleme yapma gibi bir söz etmedim edecek olsam zaten NViDİA'dan AMD'ye geçiş kararı almazdım.Sadece AMD ekran kartlarına yabancı olduğum için öğrenmek istedim çözümü hepsi bu. İşlemcim Xeon x3470 bu arada. Yüksek ayarlara çekince sorun yok ama düşük ayara çekip biraz daha FPS kazanmak istediğimde bahsettiğim gibi oluyor.

Başkan Kart ne kadar zorlanır da gpu o.kadar çok çalışır sen çözünürlüğü.dusur görüntüyü düşündük ve gpu kullanimi düşer haliyle FPS de ona göre ayarlanır mesala.bende HD 7850 var wolfestain 2 oynuyorum oyunun ilk başlarından lov ayarlarda 50/70 arası FPS alıyordum.sonradan oyun ilerledikçe 30/40 arasına düştü gpu CPU aynı arada değişik şeyler oluyor çözemedim bende 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı