Çözüldü AMD ekran kartları G-Sync monitörlerde uyumlu çalışıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wexoek

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar NVIDIA ekran kartlarıyla FreeSync monitörler kullanılabiliyorken neden AMD ekran kartlarıyla G-Sync monitörler kullanılamıyor. Bu durum çok can sıkıcı. Bu olayın benzeri DLSS ve FSR teknolojisinde olduğu gibi... NVIDIA neden bu kadar bencil? Yoksa benim bilmediğim şekilde AMD ekran kartları G-Sync monitörlerde uyumlu çalışıyor mu?

Çözüm
MSI Optix MAG274QRF 27" 1 ms WQHD
MSI Optix MAG274QRF-QD 27" 1 ms WQHD
MSI Optix G273QF 27"
Bu monitörlerin hiçbirinde freesync desteği yok sanırsam. Ekran kartım bunlarla uyumlu çalışmaz gibi görünüyor. MSI sadece ips panellerde g-sync destekliyor sanırım.
"The MSI MAG274QRF-QD supports both FreeSync and G-SYNC Compatible variable refresh rates, ensuring a nearly tear-free gaming experience from almost any source."

Although it's not officially listed on AMD's website, FreeSync works natively. It isn't officially listed as G-SYNC compatible on NVIDIA's website either, but it's marketed as G-SYNC compatible, and it's automatically enabled in the NVIDIA Control Panel.

Bunların Rtings incelemesinde Freesync desteği olduğu belirtilmiş. Dediğim gibi G-Sync destekleyip Freesync desteklememesi çok zor.
QD olmayan modelin Rtings incelemesini bulamadım ama onda da Freesync vardır çok büyük ihtimalle.
G-Sync monitörlerin çoğu aynı zamanda Freesync de destekliyor ama bunu pek yazmıyorlar özelliklere.
Radeon programında Freesync ayarı açılabilir gözüküyorsa desteklidir.

G-Sync monitörlerin çoğu aynı zamanda Freesync de destekliyor ama bunu pek yazmıyorlar özelliklere.
Radeon programında Freesync ayarı açılabilir gözüküyorsa desteklidir.
MSI Optix G273QF 27"
Bu monitörlerin hiçbirinde freesync desteği yok sanırsam. Ekran kartım bunlarla uyumlu çalışmaz gibi görünüyor. MSI sadece ips panellerde g-sync destekliyor sanırım.

MSI Optix G273QF 27"
"The MSI MAG274QRF-QD supports both FreeSync and G-SYNC Compatible variable refresh rates, ensuring a nearly tear-free gaming experience from almost any source."

Although it's not officially listed on AMD's website, FreeSync works natively. It isn't officially listed as G-SYNC compatible on NVIDIA's website either, but it's marketed as G-SYNC compatible, and it's automatically enabled in the NVIDIA Control Panel.

Bunların Rtings incelemesinde Freesync desteği olduğu belirtilmiş. Dediğim gibi G-Sync destekleyip Freesync desteklememesi çok zor.
QD olmayan modelin Rtings incelemesini bulamadım ama onda da Freesync vardır çok büyük ihtimalle.

Çözüm

Dostum çok teşekkür ederim. MSI'ın kendi sitesinde sadece g-sync desteği belirtildiği için daha çok kurcalamamıştım, çok sağ ol 😊

Geri
Yukarı