AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. AMD ekran kartlarını bildiğiniz üzere RX 6000 serisinde daha net tanımaya ve sevmeye başladık.
Ancak çoğumuz hâlâ bu ekran kartlarını sevmiyor. Bu konuda onlara da hak veriyorum herkesin zevki kendine. Ben şahsen NVIDIA ile AMD arasında bir seçim yapmıyorum her ikisi de gözümde aynı.
Bu konuda AMD ekran kartları hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. AMD ise neden AMD? Sevmiyorsanız neden sevmiyorsunuz? Bu cevapları merak ediyorum çünkü bende ilk defa AMD kullanıyorum. Yalnızca bir defa DirectX 12 hatası ile karşı karşıya kaldım ancak çözebildim. Kısacası memnunum. Şimdi sıra sizde hocalarım.
İyi Sosyaller.

Öncelikle selam. AMD ekran kartlarını bildiğiniz üzere RX 6000 serisinde daha net tanımaya ve sevmeye başladık.
Ancak çoğumuz hâlâ bu ekran kartlarını sevmiyor. Bu konuda onlara da hak veriyorum herkesin zevki kendine. Ben şahsen NVIDIA ile AMD arasında bir seçim yapmıyorum her ikisi de gözümde aynı.
Bu konuda AMD ekran kartları hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. AMD ise neden AMD? Sevmiyorsanız neden sevmiyorsunuz? Bu cevapları merak ediyorum çünkü bende ilk defa AMD kullanıyorum. Yalnızca bir defa DirectX 12 hatası ile karşı karşıya kaldım ancak çözebildim. Kısacası memnunum. Şimdi sıra sizde hocalarım.
İyi Sosyaller.
Saçma sapan nedenlerle ortaya çıkan Wattman hataları nedeniyle belli bir kesim bu kartları tercih etmiyor.

Amacınız oyun oynamak ve günlük işler yapmaksa kesinlikle AMD daha iyi bir tercih. Hele bir de Linux kullanıyorsanız AMD kullanmak en mantıklısı. Çünkü sürücüleri kernel ile birlikte yüklü geliyor. NVIDIA tarafında da artık güncel kartlar için destek var ama AMD seviyesinde değil henüz.

Eğer profseyonel bir kullanım amacınız varsa NVIDIA daha mantıklı olacaktır. Çünkü CUDA çekirdekleri ve yapay zeka avantajıyla rakibi AMD'nin bu alanda ciddi şekilde önüne geçiyor

Benim de temel amacım oyun olduğundan ve Linux kullandığımdan AMD tercih ettim.

Bu arada yanlış anlaşılmasın NVIDIA kartlar ile de rahatlıkla Linux kullanabilirsiniz. Ama ben distrohopping yapan biri olduğum için sürekli sürücü yüklemek sıkıcı olabiliyor.

Peki neden hocam? AMD'de eskiden ortaya çıkan driver sorunları yüzünden mi?

Hocam daha ucuz olduğu için AMD almayı planlıyordum bir arkadaşım benden önce davranıp RX 6600 aldı driver sorunları ve WattMan hataları yüzünden doğru düzgün oynayamadı ayrıca DLSS desteği bana göre önemli ama tabikii AMD VRAM konusunda çok çok üstte NVIDIA'dan.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı