AMD ekran kartları sorunlu mu?

monster4732

Hectopat
Yer
Baku, Azerbaijan
Daha fazla  
Merhaba R9 270X ekran kartı sipariş ettim.
Fiyatı ve performansı iyi olduğu için bunu tercih ettim.
Bu kar kötü olsa satılmazdı birkaç yorum okudum kart 90 dereceye kadar ısınıp sonra sistem kapanıyormuş.

Bu bilgi doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O referans tasarımlarda oluyor. Eğer özel soğutmalı model alacaksanız sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Referans tasarımlı kart kullanıyor isen (Amd'nin direk kendi monte ettiği dandik soğutma sistemi) 90 dereceyi görmen normal. Ama Asus ya da Msi gibi markaların kendi soğutcularını monte edip sattığı kartlardan aldıysan o sıcaklıklara çıkmaz.

Özel sogutma ekran kartinin uzerinde mi aliniyor yoksa kasaya ekstra taklacak birseymi fan gibi falan. Tam aciklarmsnz?
Örnek olarak bu resime bak. Direk kart üzerinde.

MSI-Radeon-R9-270X-Gaming-oh.jpg

Örnek olarak bu resime bak. Direk kart üzerinde.

MSI-Radeon-R9-270X-Gaming-oh.jpg

Arkadaş göstermiş. Özel soğutmanın açıklaması şu:Asus , MSI , Sapphire , Powercolor gibi firmalar AMD ekran kartını ilk gösterirken kullandığı soğuma yerine kendi geliştirdikleri soğutmayı kullanırlar. TOXİC , PCS+ , DirectCU II , Twin Frozr , Dual-X , TurboDuo gibi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı