AMD ekran kartlarında sürücü arızaları devam ediyor mu?

Dostum her zaman parçalarda bir sıkıntı olabilir. Bu hem NVIDIA hem AMD için geçerli. NVIDIA da 0 hata garantisi diye bir şey yok. AMD alırsan da parçaları kaliteli ve uyumlu seçersen çok az hata alırsın. Ben şahsen çok nadir hata alıyorum.

Böyle AMD karalamaya devam arkadaşlar bravo NVIDIA fiyatları böyle geçirirken de NVIDIA güzellemesi yaparsınız. Adamlar AMD tarafında satılan karta eş değer kartı 2 katına satıyor. Böyle devam.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum BU FORUM'da sadece AMD kartlar için konu açılmıyor. Ben her gün NVIDIA kart kullanıp sorun yaşayan az FPS alan insanlar görüyorum. Ön yargılarınızı kırın.

Ben de kendi yorumumu eklemiş olayım.
3 sene boyunca 2 farklı RX 580 8 GB modeli denedim.
İşlemcim anakartım vs. değişmedi. İki ekran kartında da hiçbir hata veya arıza almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laf anlatmayı bırakacağım artık almasın kimse AMD ben memnunum aynen watman hatası var aynen sorunlu 6700XT fiyatına 3060 alıp oynayın bana ne neyi kime savunuyoruz.

Bende RX 6600 var 1.5 sene oldu alalı henüz problem yaşamadım. Driverları güncellemiyorum ama çok stabil kalsın da.

Kimse şunu anlamak istemiyor sanırım "Nvidia 3070ti ekran kartını rx 6800 fiyatına verdi de biz mi almadık?" ben burada amd yi en çok savunan kişinin bile 3080 ile rx 6800 fiyatı aynı dendiğinde 3080 alacağından kesin eminim.. ne amd , ne nvidia kimsenin babasının malı değil yani bunu anlamak bu kadar zor mu? spesifik özel menfaati olanlar vardır onları ayrı tutuyorum.

Buyur işte saydığınız kartlara bakın bir bunlarda olmadığını inkar eden yok zaten onları kullanıp 6000 serisini denemeden sorunlu demeyin diyoruz biz zaten NVIDIA da var AMD de olduğu kadar sosyalde yüzlerce 3000 serisinin sorunlarından konu var tek sorun cikmis adı 9A inmez 8'e şu an.
Sorun %100 hiçbir zaman çözülmedi AMD’de. Bunu zaten sen de görüyor be biliyorsundur. Eski kartlarda 10 karttan 7’sinde sıkıntı varken yenilerinde 10’da 3-4’e düşmüş olabilir. Ama asıl konu arızalar devam ediyor mu ise cevap evet. AMD full senkronize, stabil ve sorunsuz bir kart üretemiyor, yazılım yapamıyor.

Devam ediyor mu şeklinde sorman bile hata. Nasıl bir "arıza" var ki devam etsin? Şimdilik (sözde en sıkıntılı seriden) RX 5700 XT kullanıyorum, sıkıntı yok. Son 6 ay RX 6600 XT kullandım, onda da sürücülük bir problem yoktu. RX 400, 500, Vega 56/64, RX 5000, RX 6000 ve mobil dahil birçok AMD ekran kartı kullandım ve hatırladığım aman aman bir sıkıntı yok. RX 6700 XT ve RX 6800 kullanan arkadaşlarım var. Onlar da en ufak sıkıntı yaşamadı. İstediğiniz kartı alabilirsiniz. Kart arızalı çıkmadığı sürece (ki düşük bir ihtimal) problem yaşamazsınız.

AMD ekran kartları nazlı oldukları için stabil bir sistem isterler, sistemin herhangi bir parçasında sorun olursa bunu WattMan olarak yansıtır olay bu. Nadir olarak sürücü kaynaklı oluşabilir bu hatalar o yüzden WHQL sürücü en azından daha garanti olabilir. Kısacası ben bunlarla uğraşabilirim diyorsan, stabil bir sistemi sağlayabilirim diyorsan AMD alınır, uğraşamam diyorsan NVIDIA al.

Yeni konular

Geri
Yukarı