AMD ekran kartlarında WattMan hatası devam ediyor mu?

Yakın zamanda 6600XT ekran kartını almak istiyorum fakat AMD kartlarda çok olan WattMan hatasını almaktan korkuyorum. 6000 serisinde düzelttiler diye biliyorum fakat emin olmak istedim.

En son WattMan'i ne zaman aldım hatırlamıyorum bile. :D

Şaka bir yana, WattMan hatalarının sebebi sadece sürücü değildir. PSU, RAM gibi aygıtlar da buna sebep olabilir.

Red Devil modelini kullanıyorum ve direk olarak WattMan hatası ile karşılaştığımı hatırlamıyorum. Gerçi Vega 64 ve RX 480 modelleri kullanırken de hata almamıştım. Ama @494722 sorun yaşamıştı. Yani biraz da şans.

WattMan hataları, çoğunlukla markaların fabrikada kartları fütursuzca hızaşırtması nedeniyle oluşuyordu ve 5000 serisinde kaldı. 5000 ve 500 serisi çok patlıyordu bu konuda fakat 6000'de böyle bir şey yok.

Ben WattMan hatası yaşamadım ama siyah ekran hataları gibi bir kaç sorunum oldu. Hatta yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bir konuda @Recep Baltaş 6000 serisi ile ilgili buna benzer bir şey söylemişti ama konuyu tam hatırlamıyorum.

@egeoz316

2070 Super laptopta kullanıyorum ve işlemcimden kaynaklı laptop çok ısınıyor, o yüzden masaüstüme almayı planlıyorum, mobil 2070 Super ile 6600XT denk görünüyor.
Laptop olduğuna dikkat etmemiştim pardon. Rahat oyun oynamak açısından Monitör büyüklüğünüde hesaba katarak, masaüstüne geçmek mantıklı bence, gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz.

2020 ve 2021 arası 2 adet biri iade RX 5500 XT ve RX 5600 XT 3 det ekran kartını kullandım. Özellikle ilk ASUS 5500 XT beni bezdirdi. Resetlenmeler oyun içinde ekranın kararması takibinde karıncalı ekran ve bu 5 dakika arasında sürekli olması sattım. RX 5600 XT modelinde de vardı ama çok değildi. Şimdi RX 6600 XT kullanıyorum Sapphire modeli bir gün 8 saat deneme amaçlı oyunda kullandım Far Cry 6 PUBG CS:GO Bannerlord Ultra ayarlarda kart 72 dereceyi geçmedi çoğunlukla 58-66 derece arası ve en azından reset be karıncalanma siyah ekran hatası ya da WattMan uyarısı almadım 10 gün oldu.
Ek olarak PSU asustuf Gaming 650 +80 RAM'lar G.Skill AMD 3600 MHz anakart B550 Pro yani WattMan aldığım kartlarda sorun yoktu belki çünkü eski sistemim dandik ve özensizdi. PSU kalitesiz RAM'lar sorunlu marka işlemci ısınan bir Intel'di. Bunlarda faktör olabilir. B450 S2H karta RX 6700-6800 XT takarsan WattMan alman da normal.

Son düzenleme:
2020 ve 2021 arası 2 adet biri iade RX 5500 XT ve RX 5600 XT 3 det ekran kartını kullandım. Özellikle ilk ASUS 5500 XT beni bezdirdi. Resetlenmeler oyun içinde ekranın kararması takibinde karıncalı ekran ve bu 5 dakika arasında sürekli olması sattım. RX 5600 XT modelinde de vardı ama çok değildi. Şimdi RX 6600 XT kullanıyorum Sapphire modeli bir gün 8 saat deneme amaçlı oyunda kullandım Far Cry 6 PUBG CS:GO Bannerlord Ultra ayarlarda kart 72 dereceyi geçmedi çoğunlukla 58-66 derece arası ve en azından reset be karıncalanma siyah ekran hatası ya da WattMan uyarısı almadım 10 gün oldu.
Ek olarak PSU asustuf Gaming 650 +80 RAM'lar G.Skill AMD 3600 MHz anakart B550 Pro yani WattMan aldığım kartlarda sorun yoktu belki çünkü eski sistemim dandik ve özensizdi. PSU kalitesiz RAM'lar sorunlu marka işlemci ısınan bir Intel'di. Bunlarda faktör olabilir. B450 S2H karta RX 6700-6800 XT takarsan WattMan alman da normal.
Peki benim imzadaki sisteme rx 6800 veya 6800 xt taksak psu yeter mi? Wattman olur m?

Peki benim imzadaki sisteme RX 6800 veya 6800 XT taksak PSU yeter mi? WattMan olur m?

PSU kaliteli ve iyi marka dediğim gibi her parçanın kaliteli olması AMD kartları için önemli gibi SSD daha da önemli olabilir eski sistemim de Adata kötü model 240 GB SSD kullanıyordum. Şimdi Team MP 33 ve mld 300 var. Kartı al ve sınırda taşıyabilecek kötü bir sisteme tak kesin çözüm için.

Geri
Yukarı