AMD ekran kartlarındaki sorunlar nelerdir?

Bir zamanlar Wattman hatası meşhurdu. Fakat bu hatanın artık tarihte kaldığını söyleyenler olsa da halen bu hatayı alanlar azda olsa var. Şu an popüler olan siyah ekran hataları var. Ayrıca bu sürücü kaynaklı problemler marka model ayırt etmiyor. RX 590 ekran kartım ile yaşadığım aynı sıkıntıyı RX 5700 XT kullanıcısı da yaşıyor. Size sorun yaşamama garantisini kimse veremez. Ben sorun yaşamadım, gözün kapalı alabilirsin gibi yorumları dikkate bile almayın. Bu şekilde konu açıp araştırmanız güzel birşey. Açılan konular, tartışılan olaylar ortada. Birçok farklı kaynaklardan da araştırmanızı yapıp ona göre tercihte bulunursunuz. Özellikle AMD ekran kartlarının fanboy kesimi içinde bir açıklama yapayım. Hiçbir şekilde AMD ekran kartlarını kötülemek gibi bir amacım yoktur. İsteyen istediğini alabilir.

O zaman ne önerirsiniz INNO3D 1650S'in fiyatı bayağı fırladı 1400-1500 TL bütçem var bütçeyi aşabilirim.
1473 TL? İlla INNO3D'mi arıyorsun?

4 yıldır AMD RX 480 8GB (Referance) kullanıyorum;

• Ben yaşamadım ancak Driver sorunları yaşayanlar var.
  • Düzgün bir ekran kayıt programının gelmesi için 1.5 yıl bekledim.
  • Yanmasa bile sıcak çalışıyor(du) 90+ dereceler. Ve tek blower fanlı olduğu için yazın kafa ütülüyordu. Ama o sorunu Şu şekilde çözdüm. Şu an 60 dakika kesintisiz 100% yük altında max 65 derece.

Eski, stabil sürücülerle çözülmüyor mu bu problemler? Hepsi çözülmez tabi de herkes yeniler sürümlerden şikayetçi, illa ki vardır bu işin bir ortası.

O zaman sonuç şu:
Alacağım ekran kartı yenilenmiş olduğu için hata almam düşük ihtimal, eğer garantici bir kişiliğim varsa Galax 1650S almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı