AMD ekran kartlarındaki yazılım sıkıntısı hala devam ediyor mu?

Merhaba. Aslında bu soruyu sorma nedenim çok yakında bir sistem toplayacağım ve ekran kartı arasında NVIDIA mı almalıyım yoksa AMD mi? AMD az paraya yüksek performans. NVIDIA fazla para ama daha iyi yazılımsal destek ve DLSS-RTX. AMD'de FSR ve RT var biliyorum ama NVIDIA tarafının ki beni daha tatmin ediyor :D dediğim gibi hangisini seçsem kararsızım. Eğer NVIDIA alırsam 3060 AMD alırsam 6600-6600XT veya 6700 almayı düşünüyorum. Aslında konudan birazcık ayrılmış olabilirim ama aslında öğrenmek istediğim şey AMD'nin yazılımsal sıkıntıları hala devam ediyor mu?
Rx 6700 xt kullanıyorum sürücülerim güncel ve amd'nin önerdiği stabil sürücüleri kullanıyorum ama hala wattman alıyorum genelde oyun oynarken oluyor ve o an diyorum ki en kötü gtx 1660 alsam bile bu sorunları yaşamazdım.

Ayrıca hocam şöyle. Bizim okulda 4'lümüz var birinde PS var ve PC almayı çok düşünmüyor. Benim öbür arkadaş 30.000TL'ye Vatan'dan 3060 sistem almıştı. 2'miz kalıyoruz sadece ve benimle arkadaşım yaz ayında sistem toplayacağız bir sıkıntı çıkmaz ise. Ben AMD alacağım dedim bir anda fakir misin olum AMD ne fakir ekran kartı çöp falan dediler ve açıkçası ben çok dalga geçilmeyi seven birisi değilim NVIDIA mı alsam o konuda kararsızım. Oyun konusunda AMD fiyat ve oyun performansı olarak daha iyi diyorum aynen falan diyorlar yani dalga geçiyorlar kararsızım o yüzden.

Geçen hafta arkadaşımıza 16ktlye 3060 Ti'lı sistem toplamıştık :d

30.000 liraya 3060 sistem alan arkadaşına 6700XT ile aldığım FPS değerlerini göstersem morali bozulur geceleri uykusu falan kaçar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı