AMD'de driver sıkıntısı devam ediyor mu?

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime yeni ekran kartı alacağım fakat NVIDIA mı yoksa AMD serisi mi alsam bilemedim. Önceden AMD sıkıntılarım oldu. Şimdiki sistemde GT 210 koymuşlar. NVIDIA'nın Denetim Masası hoşuma gitmedi değil. AMD de eskisi gibi bir driver sıkıntısı var mı siz AMD mı yoksa NVIDIA mı tercih edersiniz?

(Bu konular gibi bir sürü konu açılmış olabilir ben fanboy değilim. Sorum nettir eğer fanboy veya boş yorum yazacaklar yazmasın.)

Son düzenleme:
Hayır yok. Nvidia tercih etmenin haklı sebepleri hala var RT performansı ve DLSS 3.0 gibi. Ama üst düzey karta bütçe yoksa AMD almak daha mantıklı.

3000 vs 6000 kıstasında 6000 serisini daha önde görüyorum son zamanlarda. Özellikle orta-üst segmentte.

Nvidia önceki nesline değer vermeyen bir firma haline gelmeye başladı. 800$ ücret isteyip, DLSS kökleyince sevinen bir nesil edindi maalesef, üzülerek söylüyorum. Kas gücü önemli, 800$ verdiğim kart kas gücü olarak tatmin etmeli, sonra DLSS/FSR neyse bakarsın yine.

4000 vs 7000 serisinde, AMD'nin 7700 XT, 7600 XT gibi orta-üst segmentini görmedik daha, şu an Nvidia daha önde. VRAM konusunda en azından önceki nesil kadar cimri değiller.

Sürücü konusundan nereye geldik yine, bu konuda bir problem göremiyorum ben.

3000 vs 6000 kıstasında 6000 serisini daha önde görüyorum son zamanlarda. Özellikle orta-üst segmentte.

Nvidia önceki nesline değer vermeyen bir firma haline gelmeye başladı. 800$ ücret isteyip, DLSS kökleyince sevinen bir nesil edindi maalesef, üzülerek söylüyorum. Kas gücü önemli, 800$ verdiğim kart kas gücü olarak tatmin etmeli, sonra DLSS/FSR neyse bakarsın yine.

4000 vs 7000 serisinde, AMD'nin 7700 XT, 7600 XT gibi orta-üst segmentini görmedik daha, şu an Nvidia daha önde. VRAM konusunda en azından önceki nesil kadar cimri değiller.

Sürücü konusundan nereye geldik yine, bu konuda bir problem göremiyorum ben.
Haklısınız ama 4060 olmasa bile en azından 4060 ti 10-12 GB VRAM'le birlikte gelebilirdi.

Geri
Yukarı