AMD FidelityFX Super Resolution FPS Testi

AMD'nin FidelityFX Super Resolution teknolojisini RiftBraker oyununda test ettim. AMD mühendisleri harika bir iş çıkarmış gerçekten. Radeon Software Sürümü: 21.6.1.
Not: FSR aktifleştirildiğinde bazı grafik ayarları otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING Plus
  • RAM: Corsair 8x2 3200MHz.
  • Ekran kartı: Sapphire 6700 XT Nitro+
  • SSD: Samsung 970 EVO+
  • PSU: Thermaltake Toughpower 850
Sonuçlar:

FSR TEST.jpg

Screenshot_9.png
Screenshot_10.png

Herhangi bir AMD donanımına ihtiyacımız yok mu? İşlemci ya da ekran kartı? Yoksa AMD'nin bu işten kazancı nedir?
Dostum AMD'nin kazancı Nvidia'nın DLSS'inin tekel olmaması. Hatırlarsın Nvidia DLSS ve RTX'i çok büyük bir bütçeyle pazarladı. İnsanlar sırf RTX ve DLSS için yeni ekran kartı alıyorlardı. Şimdi ise GTX ekran kartında bile çalışan ve ekstra özel bir çip gerektirmeyen bir teknoloji DLSS'e rakip durumda. Bu bir strateji hamlesi bence.

Dostum AMD'nin kazancı NVIDIA'nın DLSS'inin tekel olmaması. Hatırlarsın NVIDIA DLSS ve RTX'i çok büyük bir bütçeyle pazarladı. İnsanlar sırf RTX ve DLSS için yeni ekran kartı alıyorlardı. Şimdi ise GTX ekran kartında bile çalışan ve ekstra özel bir çip gerektirmeyen bir teknoloji DLSS'e rakip durumda. Bu bir strateji hamlesi bence.

İlginç. Şimdi ben o desteklenen oyunlarda NVIDIA ekran kartı, Intel işlemcimle de FSR kullanabileceğim öyle mi? Çok iyi ya.

İlginç. Şimdi ben o desteklenen oyunlarda NVIDIA ekran kartı, Intel işlemcimle de FSR kullanabileceğim öyle mi? Çok iyi ya.
Merhaba Ekrem Bey, evet yanlış duymadınız, Nvidia ekran kartınızla, Intel işlemcinizle bu muazzam teknolojinin tadını çıkarabileceksiniz. Bu bağlamda AMD mühendislerinin oyuncu dostu bir tavır sergilediği ortada. AMD mühendislerini bu konuda öncelikle kendi adıma ve tüm oyuncu forumdaşlarım adına kutluyorum. Umarım AMD FidelityFX Super Resolution'ın tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz Ekrem Bey. Tekrardan AMD mühendislerine şükranlarımı sunuyor, herkese mutlu günler diliyorum.

Merhaba Ekrem Bey, evet yanlış duymadınız, Nvidia ekran kartınızla, Intel işlemcinizle bu muazzam teknolojinin tadını çıkarabileceksiniz. Bu bağlamda AMD mühendislerinin oyuncu dostu bir tavır sergilediği ortada. AMD mühendislerini bu konuda öncelikle kendi adıma ve tüm oyuncu forumdaşlarım adına kutluyorum. Umarım AMD FidelityFX Super Resolution'ın tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz Ekrem Bey. Tekrardan AMD mühendislerine şükranlarımı sunuyor, herkese mutlu günler diliyorum.
Kesinlikle dediklerinize katılıyorum. Intel, Nvidia veya AMD farketmeksizin bu teknolojiyi kullanabilmek herkese inanılmaz bir deneyim vadediyor. Geliştirmesi ve her konfigürasyona uyarlaması çok kolay bir teknoloji olmasa gerek, bu bağlamda AMD mühendislerinin omuzlarında çok ağır bir yük var ancak ben bu yükün altından kalkabileceklerine inanıyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum. 🤓

Geri
Yukarı