AMD FidelityFX Super Resolution FPS Testi

AMD'nin FidelityFX Super Resolution teknolojisini RiftBraker oyununda test ettim. AMD mühendisleri harika bir iş çıkarmış gerçekten. Radeon Software Sürümü: 21.6.1.
Not: FSR aktifleştirildiğinde bazı grafik ayarları otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING Plus
  • RAM: Corsair 8x2 3200MHz.
  • Ekran kartı: Sapphire 6700 XT Nitro+
  • SSD: Samsung 970 EVO+
  • PSU: Thermaltake Toughpower 850
Sonuçlar:

FSR TEST.jpg

Screenshot_9.png
Screenshot_10.png

AMD Radeon Software sürüm notlarını incelediğim zaman gözüme çarpan şey AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin her AMD Radeon Software sürümünde daha çok geliştirildiği oluyor. AMD mühendislerinin bu teknolojiyi günden güne geliştirdiklerini görmek beni çok memnun ediyor.

Konu açılalı uzun zaman olmuş ama, bende fsr işe yaramıyor. (Ryzen 5 3600- rx 6600 xt.)
Fsr açık da olsa kapalı da olsa fps hep aynı. Ölçeklemeyi 50 ye çekiyorum görüntü bozuluyor ama fps yine aynı. Var mı yardım edecek, yoksa yeni konu mu açmalıyım?

Konu açılalı uzun zaman olmuş ama, bende fsr işe yaramıyor. (Ryzen 5 3600- rx 6600 xt.)
Fsr açık da olsa kapalı da olsa fps hep aynı. Ölçeklemeyi 50 ye çekiyorum görüntü bozuluyor ama fps yine aynı. Var mı yardım edecek, yoksa yeni konu mu açmalıyım?
Hangi oyunda deniyorsunuz?

Hangi oyunda deniyorsunuz?
Söylemeyi unutmuşum. Cyberpunk. Korsan olduğu için hem bazı hatalar hem de fsr çalışmıyor diye epic ten orjinali satın aldım. Değişen bir şey olmadı.

Cyberpunk'daki FSR burda bahsi geçen FSR değil (Fidelity FX). Dinamik olarak çözünürlüğü düşürüp fpsyi belirlediğiniz değerde tutmaya çalışan bir ayardır o. Burda bahsettiğimiz şuan çok az oyunda mevcut. AMD'nin sitesinden desteklenen oyunlara bakabilirsiniz.

Cyberpunk'daki FSR burda bahsi geçen FSR değil (Fidelity FX). Dinamik olarak çözünürlüğü düşürüp fpsyi belirlediğiniz değerde tutmaya çalışan bir ayardır o. Burda bahsettiğimiz şuan çok az oyunda mevcut. AMD'nin sitesinden desteklenen oyunlara bakabilirsiniz.
Ben karıştırmışım FSR ile Fidelity fx i. Gerçi o da işe yaramıyor ki zaten. dinamik çözünürlüğü düşürüyorum görüntü bozuluyor ama fps aynı kalıyor. Teşekkür ederim.

AMD Radeon Software sürüm notlarını incelediğim zaman gözüme çarpan şey AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin her AMD Radeon Software sürümünde daha çok geliştirildiği oluyor. AMD mühendislerinin bu teknolojiyi günden güne geliştirdiklerini görmek beni çok memnun ediyor.
Kesinlikle katılıyorum. Tabiri caizse AMD bu teknolojiye gerçekten gönül vermiş durumda ve dediğiniz gibi AMD FidelityFX Super Resolution, her AMD Radeon Software sürümünde daha da iyi bir duruma geliyor. Bunu gerek FPS değerleri gerekse de görüntü kalitesindeki gözle görülür artış ile birlikte daha net anlıyoruz. Umarım AMD bu çizgisini bozmaz ve AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisini bu doğrultuda geliştirmeye devam eder. AMD mühendislerini gönülden kutluyorum.

Ben Terminator resistance, Cyberpunk 2077 de denedim FSR'yi çok güzel.
GTX 1660 Super ile. FPS oldukça iyi artış gösterdi. Sizin denediğiniz değil ama bence FSR de oldukça iyi ve iş görüyor ben kalite sorunu yaşamadım ama FPS oldukça iyi Ultra quality de.

Geri
Yukarı