AMD Fluid Motion Frames teknolojisi 24.1.1 sürücüsü ile tam sürüm olarak yayımlandı

ZwiReK

Decapat
AMD'nin 29 Eylül 2023 tarihinde ön izleme sürücüsü olarak piyasaya sürdüğü AMD Fluid Motion Frames teknolojisi nihayet tam sürüm olarak piyasaya sürüldü.

Özet olarak bu teknoloji DX 11 ve DX 12 kullanan her oyunda sürücü üzerinden Frame Generation sağlayan bir özellik.

Bu sürüm ile gelen yenilikler:

Son düzenleme:
Güncelleyelim bakalım.

1706043195517.png

7000 serisi kullanan varsa AMD video upscaling diye bir özellik geldi. Videoların kalitesini yükseltmeye yarıyor. RX 7000 serisini özel kılmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyor herhalde.

Özel kılmaları için FSR 3'ün RX 7000 özel olması lazımdı bu da FSR 3'ün geliştiriciler tarafından umursanmaması demek oluyordu. Yani 7000 serisini özel kılmak için bundan fazlası lazım. NVIDIA RTX 4000 serisinde onca özel şey sundu yine de belli ki yeterli satışa ulaşamamış ki super serisi kartlar çıktı. RX 7000 serisi muhtemelen 6000 serisinde olduğu gibi sonraki seri çıkmadan önce çok uyguna satılır o zaman ilgi olur ancak.

7000 serisi kullanan varsa AMD video upscaling diye bir özellik geldi. Videoların kalitesini yükseltmeye yarıyor. RX 7000 serisini özel kılmak için ellerinden.

Bir noktada satış için belli şeyleri özel yapmaları lazım. Yine de tanıttıkları çoğu özellikleri eski seriye de eklediler. AV1 işi donanımsal ona yapacak bir şey yok. Onun dışında bahsettiğiniz özellik ve anti lag+ sadece bu seriye özel diye biliyorum.

Bir noktada satış için belli şeyleri özel yapmaları lazım. Yine de tanıttıkları çoğu özellikleri eski seriye de eklediler. AV1 işi donanımsal ona yapacak bir şey yok. Onun dışında bahsettiğiniz özellik ve anti lag+ sadece bu seriye özel diye biliyorum.

Ben lafın gelişi dedim. Zaten VLC aracılığı ile çoğu donanım buna destek verecek. Aslında birini etiketliyecektim orada ama artık genel yazdım. Yoksa VLC ile genel yapıp sürücü ile özel yapmak saçma bir hareket

Özel kılmaları için FSR 3'ün RX 7000 özel olması lazımdı bu da FSR 3'ün geliştiriciler tarafından umursanmaması demek oluyordu. Yani 7000 serisini özel kılmak için bundan fazlası lazım. NVIDIA RTX 4000 serisinde onca özel şey sundu yine de belli ki yeterli satışa ulaşamamış ki super serisi kartlar çıktı. RX 7000 serisi muhtemelen 6000 serisinde olduğu gibi sonraki seri çıkmadan önce çok uyguna satılır o zaman ilgi olur ancak.

Bir üstteki cevabı size de vermiş olayım.:) Anti-Lag+ ile Hyper-RX RX 7000 serisine özel şu an. Pek işe yarar mı bilmiyorum. AFMF'nin pek iş görmeyeceği az çok belli oluyor her geçen gün. Bunlar da arada kaynayıp gider.

Genel:

AFMF tam sürüm olarak çıktı ama FSR 3 bundan kat ve kat iyi olmasına rağmen AFMF'yi çok daha başka bir teknoloji olacakmış gibi lanse etti AMD. Bir kez daha üreticinin ağızının kullanıcı ile uymadığını kanıtlamış oluyorlar böylece. AFMF tam sürüme çıktı ama neresi tam sürüm olarak çıktı hiçbir fikrim yok.

Son düzenleme:
Ben İndirim Kurdum Sorunsuz Güncellendi AMD RX 570'im

1706075477227.png

Evet güncelleme biraz uzun sürdü ama yüklendi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı