AMD FreeSync açılmalı mı?

Oyun modu da değişken kare hızı da kapalı hocam. Etkilerini ölçmedim doğrusu, açmadım yalnızca.

Hocam oyun modu maksimum 1-2 FPS fark ediyor sanırım bazı oyunlarda da eksisi varmış olmazsa bende kapatayım.

Bir de bir şey daha soracaktım laptopun klavye kısayolları örneğin FN F5 bilgisayarı güç tasarrufu moduna alıyor bunun olması için Dragon Center gerekli, değil mi yanlıslıkla oyunda basmayayım da.

Son düzenleme:
Hocam oyun modu maksimum 1-2 FPS fark ediyor sanırım bazı oyunlarda da eksisi varmış olmazsa bende kapatayım.

Bir de bir şey daha soracaktım laptopun klavye kısayolları örneğin FN F5 bilgisayarı güç tasarrufu moduna alıyor bunun olması için Dragon Center gerekli değil mi yanlıslıkla oyunda basmayayım da.
Hocam FN tuşuna basınca zaten ilgili kısayol tuşlarının ışıkları yanıyor, diğerleri sönüyor. Oyunda o tuş kombinasyonuna basacağınızı sanmıyorum. Dragon Center ile çalışıyor. Dragon Center olmadığı durumda bahsettiğiniz kombinasyonu denemedim doğrusu. Ayrıca Dragon Center yüklerseniz pili %80 şarj olmaya sınırlayın. Daha uzun özürlü ömürlü olacaktır. Pilin dolup boşalma döngü sayısı azalır böylece ömrü uzar. Bir de 3 ay ekstra garanti olayı vardı. Devam ediyor mu bilmiyorum ancak account.msi.com sitesinden yapmadıysanız bir kullanıcı hesabı oluşturup ürünü kayıt edin. Halledebilirseniz eğer +3 ay az bir süre değil.

Hocam FN tuşuna basınca zaten ilgili kısayol tuşlarının ışıkları yanıyor, diğerleri sönüyor. Oyunda o tuş kombinasyonuna basacağınızı sanmıyorum. Dragon Center ile çalışıyor. Dragon Center olmadığı durumda bahsettiğiniz kombinasyonu denemedim doğrusu. Ayrıca Dragon Center yüklerseniz pili %80 şarj olmaya sınırlayın. Daha uzun özürlü ömürlü olacaktır. Pilin dolup boşalma döngü sayısı azalır böylece ömrü uzar. Bir de 3 ay ekstra garanti olayı vardı. Devam ediyor mu bilmiyorum ancak account.msi.com sitesinden yapmadıysanız bir kullanıcı hesabı oluşturup ürünü kayıt edin. Halledebilirseniz eğer +3 ay az bir süre değil.

Hocam garanti işi ne işime yarayacak bir de ben genellikle pil tamamen dolunca oyun oynamayı bırakıp pil %25 civarlarına gelince geri takıyorum hem batarya tembelleşmiyor hem döngü süresi bitmiyor genellikle fişte oyun oynuyorum pek bir yere çıkmıyorum ama okul başlayınca mecbur bir yerlere götürmem gerekecek.

Hocam garanti işi ne işime yarayacak bir de ben genellikle pil tamamen dolunca oyun oynamayı bırakıp pil %25 civarlarına gelince geri takıyorum hem batarya tembelleşmiyor hem döngü süresi bitmiyor genellikle fişte oyun oynuyorum pek bir yere çıkmıyorum ama okul başlayınca mecbur bir yerlere götürmem gerekecek.
Hocam Lityum pilleri tamamen doldurmak ve tamamen boşaltmak doğru bir işlem değil. Dolayısıyla %80 seviyesinde sınırlamanız pil sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Bilgisayar sabit bir yerde duruyorsa fişi çıkarmanıza gerek yok. Gerek bataryaları gerek şarj aletleri yoğun güç tüketimine uygun olarak üretilen cihazlar bunlar. Yine de oyun oynama, render gibi donanımı yoğun kullanan işlemler sırasında pilde olmasını tavsiye etmiyorum. Hızla pili boşaltmak da sağlıklı değil çünkü. Arada bir pilde kullanmak yeterli olur. Elektronik ürün olduğu için kimse garanti veremez ancak bu ürün belli bir kalitenin üzerinde. Kolay kolay sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Garanti konusuna gelirsek eğer şu an ürünün garantisi 2 yıl ise kayıt ettirince 2 yıl 3 ay olmuş oluyor. Normalde 2 yıl olan garanti bittikten bir hafta sonra veyahut bir–iki ay sonra bozulan çok ürün gördüğüm için bence uzatmalı garanti olayı oldukça önemli.

Hocam lityum pilleri tamamen doldurmak ve tamamen boşaltmak doğru bir işlem değil. Dolayısıyla %80 seviyesinde sınırlamanız pil sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Bilgisayar sabit bir yerde duruyorsa fişi çıkarmanıza gerek yok. Gerek bataryaları gerek şarj aletleri yoğun güç tüketimine uygun olarak üretilen cihazlar bunlar. Yine de oyun oynama, render gibi donanımı yoğun kullanan işlemler sırasında pilde olmasını tavsiye etmiyorum. Hızla pili boşaltmak da sağlıklı değil çünkü. Arada bir pilde kullanmak yeterli olur. Elektronik ürün olduğu için kimse garanti veremez ancak bu ürün belli bir kalitenin üzerinde. Kolay kolay sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Garanti konusuna gelirsek eğer şu an ürünün garantisi 2 yıl ise kayıt ettirince 2 yıl 3 ay olmuş oluyor. Normalde 2 yıl olan garanti bittikten bir hafta sonra veyahut bir–iki ay sonra bozulan çok ürün gördüğüm için bence uzatmalı garanti olayı oldukça önemli.

Hocam siz yaptınız mı garanti işini ben uğraştım da bulamadım.

Hocam siz yaptınız mı garanti işini ben uğraştım da bulamadım.
Yapmıştım hocam ben. Eve geçince bakıp nasıl yapacağınızı aktarırım. Hatırladığım kadarıyla Dragon Center'da kayıt linki olması gerekiyor. Hesap oluşturup giriş yaptıktan sonra(account.msi.com) ürün kaydı yazan bir satır çıkacak. Oraya seri numarası ve diğer bilgileri gireceksiniz.

Şuraya bir bakın derim;

Yapmıştım hocam ben. Eve geçince bakıp nasıl yapacağınızı aktarırım. Hatırladığım kadarıyla Dragon Center'da kayıt linki olması gerekiyor. Hesap oluşturup giriş yaptıktan sonra(account.msi.com) ürün kaydı yazan bir satır çıkacak. Oraya seri numarası ve diğer bilgileri gireceksiniz.

Şuraya b

Hocam bugün RAM alacağım da birazdan, bana 8 GB 3200MHz DDR4 RAM önerir misiniz CL15 ve altı olması iyi olur bütçe: 500-550-560-570 civarı.

Son düzenleme:
Hocam bugün RAM alacağım da birazdan, bana 8 GB 3200MHz DDR4 RAM önerir misiniz CL15 ve altı olması iyi olur bütçe: 500-550-560-570 civarı.
Şu an dışarıdayım hocam. Sisteminizdeki Ram ile aynı değerde bir Ram almanızı öneririm. Sistemdeki CL 22 sanırım, siz yine de CPU–Z ile kontrol sağlayın. Çalışmaz demiyorum ancak uyum sorunu yaşatabilir. Bazı bellekler uyumlu çalışması için farklı CL değerlerinde rahatlıkla çalışabilen bir yapıda üretiliyor. Bu noktada hem bellekler hem de anakart kalitesi önem arz ediyor. Farklı gecikme değerine sahip bir bellek takıp çift kanal olarak kullandığınızda gecikme değeri düşük olan bellek gecikme değeri yüksek olan belleğe göre kendini adapte ediyor ve yüksek gecikme değerinde çalışıyor. Kısaca düşük gecikme değerine sahip iki adet bellek olmalı. Hali hazırda bir çift bellek kiti sistemde bulunduğundan doğrusu pek irdelemedim. BIOS konusunda da daha önce çökme problemi yaşadığım için hiç uğraşmadım. Ram overclock ve ürün tavsiyesi için yeni bir konu açabilirsiniz.

Şu an dışarıdayım hocam. Sisteminizdeki RAM ile aynı değerde bir RAM almanızı öneririm. Sistemdeki CL 22 sanırım, siz yine de cpu–z ile kontrol sağlayın. Çalışmaz demiyorum ancak uyum sorunu yaşatabilir. Bazı bellekler uyumlu çalışması için farklı CL değerlerinde rahatlıkla çalışabilen bir yapıda üretiliyor. Bu noktada hem bellekler hem de anakart kalitesi önem arz ediyor. Farklı gecikme değerine sahip bir bellek takıp çift kanal olarak kullandığınızda gecikme değeri düşük olan bellek gecikme değeri yüksek olan belleğe göre kendini adapte ediyor ve yüksek gecikme değerinde çalışıyor. Kısaca düşük gecikme değerine sahip iki adet bellek olmalı. Halihazırda bir çift bellek kiti sistemde bulunduğundan doğrusu pek irdelemedim. BIOS konusunda da daha önce çökme problemi yaşadığım için hiç uğraşmadım. RAM overclock ve ürün tavsiyesi için yeni bir konu açabilirsiniz.

Evet hocam maalesef CL22 Hynix olan zaten CL15 de alsam onu CL22 gücünde çalıştıracak RX5500M Hocam'ın önerdiği RAM'i alacağım

Kingston HyperX ımpact 8 GB 3200 MHz DDR4 CL20 SO-DIMM HX432S20IB2/8 RAM​

Yeni konular

Geri
Yukarı