AMD FSR 2.1'i duyurdu ve 2.0 ile karşılaştırma videosu paylaştı.

RT ve driverlerin kesinlikle gelişmesi lazım. Her seri çıktığında eskisinde var bunda yok bahanesi aşırı mantıksız. Nvidianın eski kartlarında bu kadar problem çıkmıyor. Onun dışında shadowplay tarzı özelliklerininde olması gerekiyor. İşlemci konusunda intelle çok iyi mücadele ederken ekran kartı konusunda nvidaya oranla çok ta iyi değil. Dünya geneline bakıldığında oyuncuların çok büyük bir kısmı hala nvidia kullanıyor.

RT ve driverlerin kesinlikle gelişmesi lazım. Her seri çıktığında eskisinde var bunda yok bahanesi aşırı mantıksız. Nvidianın eski kartlarında bu kadar problem çıkmıyor. Onun dışında shadowplay tarzı özelliklerininde olması gerekiyor. İşlemci konusunda intelle çok iyi mücadele ederken ekran kartı konusunda nvidaya oranla çok ta iyi değil. Dünya geneline bakıldığında oyuncuların çok büyük bir kısmı hala nvidia kullanıyor.
Şu anda RT, CUDA ve Driver konusuna öncelik vermeleri gerekiyor bence. RX7xxx serisinde RT'yi çözmelerini ve Driver ile ilgili problem yaşama şansını daha da azaltmalarını umuyorum. CUDA meselesi ise artık RX8xxx serisine kalacak diye düşünüyorum. NVIDIA şu an tekel gibi duruyor ve bu adamların RTX 3070'e 8GB VRAM takmaları, dandik LHR kilitleri gibi şeyler yapmalarına sebep oluyor. Eğer rekabet olursa en azından NVIDIA birazcık daha mantıklı karar alır diye düşünüyorum.

Bu arada 2.1 ne zaman kullanıma açılacak? Yani modlarla oyunlara eklenebilecek?
Marvel's Spider-Man ve Farming Simulator 22'de var şu an. Marvel's Spider-Man'e FSR 2.1 geldi diye haber yapmıştım fakat konu 2 saat sonra onaylandığı için haber geride kaldı.

@ArthurMorgan33
Bu siteden Games kısmına gelirseniz hangi oyunun hangi sürüm desteklediği yazar.
FSR= FSR 1.0
FSR 2= FSR 2.0
FSR 2.1= FSR 2.1

WattMan Hatası aslında Windows kaynaklı bir hatadır çeşitli çözümleri mevcut Güç ayarlarından hızlı başlatmayı ve uyku seçeneklerini kapatmak gibi internet üzerinden çözümleri görebilirsiniz buna benzer fakat özellikle Windows 10 kullananlar için daha iyi çözüm USB ile format attıklarında dosya biçimi NTFS olacak şekilde yani kısaca Rufus ile oluşturulan bir Windows USB'si ile format atmaları gerekiyor defalarca denediğim ve FAT32 dosya biçimi ile biçimlendirilmiş bir Windows USB'sinden kurulum yapıldığın da WattMan hatası alıyorum fakat NTFS ile böyle bir şeyle karşılaşmadım en azından format atacak olanlar için denemeye değer. (Özellikle Windows medya oluşturma ile oluşturulan USB'lerde Windows biçimlendirmeyi FAT32 olarak yapar.)

RT ve driverlerin kesinlikle gelişmesi lazım. Her seri çıktığında eskisinde var bunda yok bahanesi aşırı mantıksız. NVIDIA'nın eski kartlarında bu kadar problem çıkmıyor. Onun dışında Shadow Play tarzı özelliklerininde olması gerekiyor. İşlemci konusunda Intel'le çok iyi mücadele ederken ekran kartı konusunda NVIDIA'ya oranla çok ta iyi değil. Dünya geneline bakıldığında oyuncuların çok büyük bir kısmı hala NVIDIA kullanıyor.

AMD ReLive var.

Bu arada 2.1 ne zaman kullanıma açılacak? Yani modlarla oyunlara eklenebilecek?

Şu an da AMD, FSR 2.1'i Unreal Engine gibi oyun motorlarına sundu. Yani oyun yapımcıları her an ekleyebilir.

God of War gibi başyapit oyunlar dururken neden şu oyunda denendiğini de anlayabilmiş değilim.
Sony PC portlarını önemsiyor. Mesela FSR 2.0'ın reklamı hep Deathloop ile yapıldı ilk ona geldi. FSR 2.0 çıktığı hafta Deathloop'dan hemen sonra God of War'a da geldi. Aynı şekilde Spider-Man'de çıktığı gibi FSR 2.0 desteği ile gelmişti. Muhtemelen bu ay içinde hem God of War hem Spider-Man resmi olarak alır desteği. Zaten AMD'nin sitesinde Spider-Man'de FSR 2.1 desteği var olarak gözüküyordu hatta konusunu açmıştım fakat sonradan o yazıyı kaldırıp FSR 2 yapmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı