AMD FX 6300 ve ASUS M5A78L-M LX Overclock Yapma

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere elimden geldiğince AMD FX 6300 Overclock yapmayı anlatıcağım. Başlamadan önce Overclock yapmak tehlikelidir eğer iyi bir soğutucunuz yoksa yapmayınız. Olabilecek hasarlardan sorumlu olmam. :)
İlk olarak BIOS'a girmemiz gerekiyor. Belirtiğim Anakartta "DEL" tuşuna basarak girebilirsiniz.
Evet BIOS'a girdik. Şimdi "Advanced" kısmına geliyoruz. (BIOS'da hareket etmek için yön tuşlarını kullanın.)

1.jpg

Advanced seçeneğine geldikden sonra "JumperFree Configuration" seçeneğine gelip "Enter" tuşuna basın.

2.jpg

Evet şu anda karşınızda Overclock ekranını görüyoruz. Şimdi burada "CPU Ratio" yazan yere gelip "Enter" tuşuna basıyoruz.

3.jpg

Karışınıza gelen ekranda Anakartın yapabileceği "Overclock" değerlerini görüceksiniz.

4.jpg

En düşük 800 MHz (yani 0.8 Ghz) yazıyor.

5.jpg

Ben 4000 MHz de bıraktım şimdi olmuşmu diye bakalım.

6.jpg

Evet olmuş başarıyla Oveclock yaptık umarım faydalı olur. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanın da bu işlemci ile bende Overclock yapıyordum ama UEFİ bios ile yapmak basitti.
Çok güzel Overclock olabilen işlemci ama işlemciyi baz alırsak stabil gelmiyordu hiç bir zaman.

Zamanın da bu işlemci ile bende Overclock yapıyordum ama UEFİ bios ile yapmak basitti.
Çok güzel Overclock olabilen işlemci ama işlemciyi baz alırsak stabil gelmiyordu hiç bir zaman.
Şahsen 7000 MHz de test ettim bi sıkıntı olmadı sistemimde sanırım Anakart 7000 MHz ye kadar stabil Overclock yapabiliyor. Belkide şans eseri dayandı. :) Çünkü 7000 MHz muazzam bir güç. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı