AMD FX-8120 İşlemci Tamir Edilir Mi?

Leokress

Centipat
Elimde AMD FX-8120 işlemci var ama anakart bozuldu. Onu tamir ettirme şansım var mıdır sizce? Çünkü piyasada AM3+ soketli anakart az ve çok pahalı.

Sorunu ne anakartın? Benim de 970 Gaming anakartın kuzey köprüsü gitmişti bende tamir yerine ikinci el 990 anakart almıştım 230₺'ye. Forum ikinci el bölümlerinden arayın ucuza 990 chipset bulabilirsiniz. Tamir ettirmeyin sakın mutlaka tekrar arıza çıkartıyor.

anakartınızın sorununa göre tamir edilebilirliği değişiklik gösterir,sorunu nedir ?
sorunu bilmiyorum bilgisayar çalışıyor lakin ekrana görüntü gelmiyor
Sorunu ne anakartın? Benim de 970 Gaming anakartın kuzey köprüsü gitmişti bende tamir yerine ikinci el 990 anakart almıştım 230₺'ye. Forum ikinci el bölümlerinden arayın ucuza 990 chipset bulabilirsiniz. Tamir ettirmeyin sakın mutlaka tekrar arıza çıkartıyor.
Şuan q8400 lü bir bilgisayar kullanıyorum 650ti boost var ve darboğaz oluyor oyunlardan zevk alamıyorum. anakart fiyatları da pahalanmış fazla param yok ve büyük ihtimalle yazın çalışamayacağım korona virüsünden dolayı.

Sorunu bilmiyorum bilgisayar çalışıyor lakin ekrana görüntü gelmiyor.

Şu an Q8400'lü bir bilgisayar kullanıyorum 650 Ti Boost var ve darboğaz oluyor oyunlardan zevk alamıyorum. Anakart fiyatları da pahalanmış fazla param yok ve büyük ihtimalle yazın çalışamayacağım korona virüsünden dolayı.

Dostum aynı sorunu yaşadım bende. Benim anakartın kuzey köprüsü gittiği için ekran kartı ile alışveriş yapamadığı için görüntü vermiyordu. Şu anki ekran kartını başka bir sistem de dene eğer o sistem de sorunsuz görüntü alırsan şu anki anakartının kuzey köprüsü gitmiştir.

Sorunu bilmiyorum bilgisayar çalışıyor lakin ekrana görüntü gelmiyor.

Şu an Q8400'lü bir bilgisayar kullanıyorum 650 Ti Boost var ve darboğaz oluyor oyunlardan zevk alamıyorum. Anakart fiyatları da pahalanmış fazla param yok ve büyük ihtimalle yazın çalışamayacağım korona virüsünden dolayı.

RAM yuvasında sorun olabilir, başka soketlerde deneyebilirsin. Görüntü kablosunu ekran kartına takıyorsun değil mi? Hata LED'leri falan varsa onlardan yararlanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı